Reklama

Wójt Raniżowa sprawdza, czy radny Spaczyński odprowadza ścieki

Opublikowano:
Autor:

Wójt Raniżowa sprawdza, czy radny Spaczyński odprowadza ścieki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wójt domaga się od radnych wygaszenia mandatu Sławomira Spaczyńskiego. Zaproponowany przez niego projekt uchwały, stwierdzającej wygaśnięcie mandatu, nie zyskuje jednak na sesji poparcia radych. Co dalej?

Przypomnijmy, że wójt gminy Władysław Grądziel podczas grudniowych obrad zarzucił samorządowcowi z Mazurów m.in. uszczuplanie dochodów budżetu gminy. Zdaniem włodarza Grądziela do zmniejszania gminnej kasy radny Spaczyński ma się przyczyniać, nie płacąc gminie za wynajem mieszkań, znajdujących się w ośrodku zdrowia w Mazurach. Wójt wnioskował też o wyłączenie radnego od udziału w głosowaniu. Na sesji w grudniu wnioski wójta nie zostały jednak uwzględnione przez radnych.

Do tematu wójt wrócił na ostatniej sesji, 18 stycznia. Tym razem przedstawił uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Spaczyńskiego. - Temat ten był szeroko omawiany na poprzedniej sesji. Wnioski, które wtedy złożyłem, nie były procedowane, rada się nad nimi nie pochyliła - przypomniał zebranym wójt i dodał: - Ten wniosek jest mocniej idący.  Od państwa zależy, czy ta transparentność zagości wśród rady.
 
Nie mieszka w Mazurach?
Następnie wójt przedstawił uzasadnienie do uchwały. Jak zaznaczył, głównym powodem złożenia przez niego wniosku o wygaszenie mandatu radnego ma być w przypadku radnego Spaczyńskiego utrata prawa wybieralności. - Radny Spaczyński nie zamieszkuje na terenie gminy Raniżów, a w Mazurach jest jedynie zameldowany w lokalu znajdującym się w wiejskim ośrodku zdrowia - stwierdził wójt.

Zdaniem włodarza gminy w mieszkaniu znajdującym się w mazurskim ośrodku zdrowia, zameldowany jest tylko radny Spaczyńki. - Z rejestru mieszkańców prowadzonego przez wójta gminy Raniżów wynika, że małżonka radnego była zameldowana w tym lokalu do 26 kwietnia 2016 roku, zaś dzieci były tam zameldowane do 17 marca 2017 roku - uzasadnił wójt i dodał: - Z posiadanych przez organ informacji wynika, że dzieci radnego będące w obowiązku szkolnym nie uczęszczają do szkół znajdujących się w gminie Raniżów, lecz realizują obowiązek szkolny w innej gminie.

Wójt dodał, że wobec utraty prawa wybieralności przez radnego rada gminy, zgodnie z kodeksem wyborczym, zobowiązana jest do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśniecie mandatu najpóźniej w terminie miesiąca od wystąpienia przyczyny jego wygaśnięcia.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE