Reklama

Wójt Eugeniusz Galek: żeby kobiety już nie musiały się tułać po Rzeszowie i Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Wójt Eugeniusz Galek: żeby kobiety już nie musiały się tułać po Rzeszowie i Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już za rok mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z pomocy kilku specjalistów, w tym ginekologa.

Do przetargu organizowanego przez cmolaski samorząd stanęło trzech oferentów. Wygrała Firma Usługowo-Handlowa Elbudpol ze Stalowej Woli. Właściciel firmy zaproponował, że wykona zadanie za niespełna 1,4 mln zł brutto. To była najniższa z zaproponowanych cen. Najwyższa oferta, złożona przez Zakład Remontowo-Budowlany z Kosów, opiewała na prawie 1,6 mln zł brutto.

Będzie wyżej...
Wykonawca zadania jest już na placu budowy. Do końca tego roku, jak zaznacza Eugeniusz Galek, wójt gminy, ma uporać się z pracami wewnątrz budynku. Koszt remontu ma zamknąć się w kwocie około 450 tys. zł. - W środku oczywiście nastąpią pewne wyburzenia, pojawią się też nowe ścianki działowe. Jedne otwory okienne zostaną zamurowane, a pojawią się w innej części budynku - wylicza włodarz gminy. - W tym roku chciałbym jeszcze, w ramach tej kwoty, podnieść budynek o jedno piętro, a całość przykryć dachem. Ważne, żeby na zimę obiekt był zamknięty - dodaje nasz rozmówca. 

 

...i cieplej
Na przyszły rok w budynku zaplanowano prace wykończeniowe. Obiekt zostanie ocieplony i zyska nową elewację. Planowane jest także wykonanie nowych instalacji: wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania i gazowej. Przed ośrodkiem pojawi się także podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na te zadania zarezerwowano około 970 tys. zł. - Ta kwota może się jeszcze zmienić. Mogą się pojawić jakieś roboty dodatkowe, jakieś uzupełnienia, jak to po remontach. 970 tys. zł w budżecie trzeba jednak mieć na pewno - mówi Eugeniusz Galek.

Konkurencji nie będzie
Zgodnie z planem, wykonawca ma uporać się z realizacją remontu do 31 sierpnia 2018 roku. W nowym ośrodku mieszkańcy gminy będą mogli liczyć na pomoc kilku specjalistów. - Chcielibyśmy, aby oprócz dentysty, który tam w tej chwili jest i który będzie dalej, w tym ośrodku były realizowane takie świadczenia, których nie ma w działającym po sąsiedzku ośrodku zdrowia (mowa o Gminnym Ośrodku Zdrowia, który podlega pod SP ZOZ w Kolbuszowej - przyp.red.). Chciałbym, aby te dwa ośrodki żyły w zgodzie, żeby się uzupełniały. Żeby nikt nikomu na odcisk nie nadepnął, a żeby ludzie byli zadowoleni - zaznacza Eugeniusz Galek.

Bez tułania
Jakich konkretnie specjalistów planuje ściągnąć wójt? Tego na razie nie zdradza. Poważnie myśli jednak o tym, aby w wyremontowanym ośrodku zaczął przyjmować ginekolog. - Mamy taki problem w całym powiecie kolbuszowskim. Został zlikwidowany oddział ginekologiczo-położniczy, co nie znaczy, że kobiety nie są w potrzebie. Przecież taki oddział pomagał nie tylko kobietom w ciąży - zaznacza wójt. - Chciałbym, aby ośrodek, który remontujemy, zabezpieczał potrzeby kobiet. Żeby już nie musiały się tułać po Rzeszowie i Mielcu. Tu powinien być specjalista, który by te kobiety przyjmował - dodał włodarz gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE