Reklama

Woda i ścieki idą w górę

Opublikowano: pon, 5 gru 2016 05:01
Autor:

Woda i ścieki idą w górę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od przyszłego roku mieszkańcy gminy muszą się przygotować na to, że więcej zapłacą za wodę i ścieki. Portfel przeciętnego Kowalskiego szczególnie mocno odczuje wzrost cen za odprowadzone nieczystości.

Tak jak się można było spodziewać, najważniejszym tematem ostatniej sesji rady miejskiej  (24 listopada) był punkt dotyczący zatwierdzenia stawek dla zbiorowego zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odprowadzania ścieków. Tak jak przewidywano, w obu przypadkach miejscy samorządowcy uchwalili wzrost cen w stosunku do bieżących opłat. O ile podwyżka wody jest rzędu kilku groszy, tak wzrost opłaty za ścieki wyraźnie da o sobie znać.

Cena wody w 2017 roku (z wliczonym podatkiem VAT, czyli tyle, ile mieszkańcy zobaczą na rachunku): Grupa 1W (właściciele domów, firm itp.) cena wody – 3,96 zł/m sześc. (jest 3,91 zł/m sześc.) opłata abonamentowa: rozlicz. wg wodomierza – 4,73 zł/wodomierz/miesiąc (jest 4,74 zł) rozlicz. wg ryczałtu – 2,38 zł/ odbiorcę/miesiąc (jest 2,98 zł) rozlicz. wg wodomierza odliczającego – 3,35 zł/wodomierz/ miesiąc (bez zmian) Grupa 2W (spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty): cena wody – 3,91 zł/m sześc. (jest 3,86 zł/m sześc.) opłata abonamentowa – 4,73 zł/wodomierz/miesiąc (jest 4,74 zł) Grupa 3W (woda z hydrantu): cena wody – 5,40 zł/m sześc. (bez zmian)

Opłata za odprowadzane ścieki w 2017 roku (z VAT): Grupa 1K (gospodarstwa domowe): odprowadzone ścieki – 6,99 zł/m sześc. (jest 5,39 zł) opłata abonamentowa – 4,83 zł/wodomierz/miesiąc (jest 4,85 zł) Grupa 2K (pozostali odbiorcy): odprowadzone ścieki – 10,03 zł/m sześc. (jest 7,72 zł/m sześc.) opłata abonamentowa – 4,83 zł/wodomierz/miesiąc (jest 4,85 zł/wodomierz/ miesiąc).

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Stan Konieczny

  Podwyżki ceny za wodę i ścieki będą na poziomie 100% w ciągu najbliższych lat i to bez większego związku z działaniami rządu PIS, czytaj dlaczego na: naszawoda.blogspot.com Patrz POST numer 18

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  zmartwiony

  nie za niskie te podwyższki, na pewno tyle wystarczy na luncze w trakcie sesji

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  anonim

  w całej Polsce nie ma takich cen za wodę i za scieki jak w gminie Kolbuszowa.

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  JUREK

  SKOROWAC LUDZI OBY DLA WAS STARCZYLO NA DIETY