Reklama

Wniosek w sprawie remontu remizy OSP w Kopciach został odrzucony

Opublikowano: sob, 27 kwi 2019 19:00
Autor:

Wniosek w sprawie remontu remizy OSP w Kopciach został odrzucony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budynek OSP w Kopciach wymaga gruntownego remontu. Gmina Dzikowiec starała się o dofinansowanie remontu, ale wniosek został odrzucony przez ministerstwo.

O wniosku, który nie przeszedł, informował na ostatniej komisji Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec. Ministerstwo nie przyznało pieniędzy na remont budynku w Kopciach, ponieważ złożony dokument nie uzyskał odpowiedniej liczby punktów w kryterium.

Najgorszy w gminie

 

Jak poinformowała Marta Kaczorowska, budynek wymaga gruntownego remontu. Jej zdaniem jest to najgorszy obiekt w całej gminie, jeżeli chodzi o funkcjonalność i estetykę. Przedstawicielka wsi wspomina m.in. o ciasnej kuchni w budynku, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich, do którego należy radna, nie ma miejsca na pracę.

W budynku OSP znajdują się dwie sale. Jak dodaje Marta Kaczorowska, orkiestra, która ćwiczy na sali tanecznej, musi usuwać się ze swoim sprzętem za każdym razem, gdy dzieje się cokolwiek innego w budynku. Radna zauważa, że największy problem to ciasne pomieszczenia. Dodaje jednak, że może w tym roku coś jednak się zmieni.

 

Już trzeci rok

 

Sprawa poruszana była jeszcze we wrześniu ubiegłego roku przez radnego starej kadencji. Radni zagłosowali wówczas za zaciągnięciem przez gminę kredytu w wysokości ponad 3 milionów złotych. Przeciwny był samorządowiec z Kopci, który stwierdził, że jego miejscowość nic na tym nie zyska. Jak stwierdził, kolejny raz Kopcie będą poszkodowane, a gmina jest nieudolna i nie potrafi wyremontować remizy.

 Gmina wtedy również złożyła wniosek o dofinansowanie na remont remizy w kwocie 500 tys. złotych. Po weryfikacji Urząd Marszałkowski odmówił dofinansowania tej operacji. Józef Tęcza, jeszcze wtedy zastępca wójta, dziś włodarz gminy, informował, że wartość tego zadania przekroczyła milion złotych, dlatego zostało odrzucone.

 - Nie wiadomo, czy remiza powstanie, a sprawa ciągnie się już trzeci rok - mówił na sesji we wrześniu 2018 roku poprzedni radny Kopci. - Proponowałbym do pożyczki dołożyć jeszcze pół miliona i tym sposobem coś by było dla Kopci. Jedna remiza została na terenie gminy, która jest taka obskurna. To się nie wzięło w tym roku, to już się ciągnie trzeci rok. Musimy swoimi siłami to  zrobić. Gmina jest nieudolna, żeby zrobić dom strażaka w Kopciach. Jest koniec kadencji, bierzemy pożyczkę 3 miliony, przez to zgłaszam, żeby zwiększyć pożyczkę. Jeżeli nie, to ja jestem przeciwny. Po co nam pożyczka? Kopcie nic na tym nie zyskają,  tylko stracą.  Spłaty będą kosztem Kopci. Inwestycje nie zostały wykonane, a spłacać kredyt będziemy musieli - dodał oburzony radny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.