Reklama

Włoskie praktyki uczniów ZST w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Włoskie praktyki uczniów ZST w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kształcący się w zawodach technik logistyk i technik hotelarstwa odbyli praktyki zagraniczne we włoskich przedsiębiorstwach. Podczas praktyk zagranicznych udoskonalili swoje umiejętności językowe, zawodowe, poznali kulturę i kuchnię w regionie Emilia Romana.

Wspólnie zwiedzali Rimini, Santarcangelo di Romagna, San Marino, Gradarę. Uczestnicy projektu przekonali się, jak ważna jest znajomość języków obcych i konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Było to możliwe dzięki uczestnictwu w projekcie Erasmus.

- Dzięki praktykom zobaczyłam, jak wygląda prawdziwa praca związana z zawodem logistycznym - mówi Karolina, jedna z uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, która brała udział w projekcie.

- Poznałam bardzo szaloną, a zarazem przemiłą osobę, moją szefową, z którą pracowałam codziennie. Stałam się bardziej odpowiedzialna, dojrzała i rozważna. Jestem bardzo dumna, że podczas pobytu udało mi się przełamać trudną dla mnie barierę językową. Sądzę, że ten miesiąc na długo pozostanie w moich wspomnieniach - dodaje.

Jak mówi Gabriela, kolejna z uczennic, czas spędzony w Rimini był niesamowity. - Mieszkaliśmy w Hotelu la Perla. Znajduje się on nad morzem, więc codziennie spędzaliśmy czas na pięknej i malowniczej plaży. Pobyt we Włoszech wiele nauczył każdego z nas. Staliśmy się otwarci na inną kulturę, jak również bardzo odpowiedzialni i rozważni - podkreśla uczestniczka wyprawy. 

Agata, uczennica, pobyt w Rimini wspomina bardzo ciepło. Uczniowie technikum hotelarskiego pracowali w przeróżnych hotelach, na różnych stanowiskach, takich jak housekeeping oraz kelner. - Rimini urzekło nas plażą i wąskimi, wybrukowanymi uliczkami. Najbardziej podobała nam się dzielnica Felliniego, Most Tyberiusza - wymienia dziewczyna. 

W czasie wolnym członkowie wyprawy zwiedzili Muzeum Guzików oraz Muzeum Della Citta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE