Reklama

Włodarz gminy przypomina mieszkańcom o obowiązku dbania o przydrożne rowy

Opublikowano:
Autor:

Włodarz gminy przypomina mieszkańcom o obowiązku dbania o przydrożne rowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W związku z licznymi podtopieniami nieruchomości na terenie Gminy Kolbuszowa po ostatnich opadach deszczu, burmistrz Kolbuszowej zwraca się do wszystkich mieszkańców gminy, aby zwrócili szczególną uwagę na stan urządzeń wodnych, m.in.: rowów melioracyjnych znajdujących się na ich nieruchomościach.

Najczęstszą przyczyną zastoisk wody w rowach są niedrożne przepusty, pozatykane pozostałościami skoszonej trawy i innymi odpadami. Zgodnie z treścią art. 188 ustawy Prawo wodne utrzymywanie urządzeń wodnych, drenarki, rowów melioracyjnych należy do ich właścicieli i polega na eksploatacji, konserwacji oraz remontach w celu zachowania ich prawidłowego funkcjonowania. Wszelkie naprawy przepustów oraz czyszczenie i koszenie rowów winny być wykonywane przez właścicieli nieruchomości, na których one się znajdują, o ile nie zostały objęte działalnością spółki wodnej.

W stosunku do rowów przydrożnych wzdłuż dróg publicznych, zgodnie z treścią art. 29 i 30 ustawy o drogach publicznych budowa lub przebudowa oraz utrzymanie zjazdów łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi. Oznacza to, że czyszczenie lub wymiana rur przepustu w celu zapewnienia drożności należy do właściciela przylegającej posesji.

W celu uniknięcia zalewania nieruchomości w przypadku ponownego wystąpienia obfitych opadów deszczu, jak to miało miejsce ostatnio, postarajmy się wszyscy zadbać o urządzenia wodne posadowione na naszych nieruchomościach. Będą one spełniały swoje funkcje jedynie wtedy, gdy będą utrzymane w należytym stanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE