Reklama

Wiktor, Szczepan i Braian startowali łącznie aż 15 razy

Opublikowano: ndz, 8 lis 2020 15:54
Autor:

Wiktor, Szczepan i Braian startowali łącznie aż 15 razy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wychowankowie Bartka Pietryki z Fregaty Kolbuszowa podejmują się coraz trudniejszych wyzwań. W ostatnim czasie zbierali doświadczenie w Tarnobrzegu i we Wrocławiu.

Na początku października odbyła się I edycja jesienna Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 10 -11 lat. Na starcie zameldowało się 14 podkarpackich ekip. Wśród nich byli zawodnicy kolbuszowskiego klubu.

Świetnie zaprezentowała się Oliwia Szklarz, która zajmowała drugie miejsce w konkursach na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym. Trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym zajęła Nikola Grochala. Ta sama zawodniczka była również piąta na 100 metrów stylem klasycznym. Cenne doświadczenie zebrał również Nikodem Jędruszewski. Był siódmy na 50 metrów stylem klasycznym i dziesiąty na 50 metrów stylem dowolnym.

 


 

W Tarnobrzegu nasi pływacy pokazali się również końcem października, gdy w tamtejszej pływalni odbyła się kolejna edycja Memoriału Jerzego Szczerbatego – Puchar Ziemi Podkarpackiej. W zawodach brali udział przedstawiciele 10 podkarpackich klubów. Kolbuszowską Fregatę reprezentowało 12 osób: Milena Szewc, Wiktoria Skowrońska, Paulina Sobolewska, Julia Szklarz, Kornelia Woźniak, Braian Skowroński, Mikołaj Wójcik, Szczepan Wójcik, Wiktor Blicharz, Kacper Więcek, Mateusz Wrona, Karol Rzemień.

Tradycyjnie błyszczał Braian Skowroński. Zdobył złoty medal na 50 metrów stylem grzbietowym. Ponadto wywalczył cztery srebrne krążki na dystansach: 200 metrów stylem zmiennym, 100 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem zmiennym, 100 metrów stylem dowolnym. Dwa razy był trzeci: na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym.

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

Wiktoria Skowrońska była trzecia na 100 metrów stylem klasycznym. Julia Szklarz zajęła trzecie miejsce w konkursie na 100 metrów stylem grzbietowym. Mikołaj Wójcik był pierwszy na 100 metrów stylem motylkowym, trzeci na 100 metrów stylem grzbietowym i również trzeci na 200 metrów stylem zmiennym. Drugie miejsce na 200 metrów stylem zmiennym wywalczył Szczepan Wójcik.

Wyjątkowe przeżycie mają za sobą Wiktor Blicharz, Szczepan Wójcik (roczniki 2006) i Braian Skowroński (rocznik 2007). Trójka zawodników Fregaty uzyskała prawo startu w XXXI Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu. Zawody odbyły się 16 października.

– Walczyli tam najlepsi polscy pływacy, na czele z Pawłem Korzeniowskim, Alicją Tchórz oraz Pawłem Juraszkiem

– wspominają przedstawiciele naszego klubu. Zawody pierwotnie miały odbyć się w ciągu dwóch dni, ale przez obostrzenia musiały zostać rozegrane w ciągu jednego dnia.

Wiktor, Szczepan i Braian startowali łącznie aż 15 razy. Najmłodszy z nich Brian Skowroński zajął w swoim roczniku drugie i trzecie miejsce, a w pozostałych startach stawał tuż za podium.

- Szczepan i Wiktor uzyskali bardzo dobre wyniki, mieszcząc się w czołówce, i bijąc swoje rekordy życiowe

– wspomina trener Fregaty Bartek Pietryka, opiekun naszych pływaków. 

W połowie listopada odbędą się wojewódzkie mistrzostwa w Dębicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE