Reklama

Wieże nadajnikowa w Cmolasie i Trzęsówce. Mieszkańcy nadal są na nie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Wieże nadajnikowa w Cmolasie i Trzęsówce. Mieszkańcy nadal są na nie - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Trzęsówki już raz złożyli protest w sprawie budowy masztu. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sieć Play chce postawić dwie wieże w gminie Cmolas. Mowa o sieci stacji bazowej w Cmolasie i Trzęsówce. Mieszkańcy nie chcą jednak, aby w ich sąsiedztwie powstał wieże.

Jakiś czas temu do cmolaskiego urzędu trafił protest z wieloma podpisami mieszkańców, którzy nie chcieli masztu telefonii komórkowej w Cmolasie. Urząd przychylił się do niego. Sprawa trafiła następnie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które poleciło gminie Cmolas ponownie rozpatrzeć temat.

Wieża miałaby powstać niedaleko głównego skrzyżowania, nieopodal krajowej "dziewiątki".

Sieć Play chce także, aby maszt telefonii komórkowej powstał w Trzęsówce. Nieopodal drogi, która prowadzi na Złotą Górę w Ostrowach Tuszowskich. Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, poinformował, że mieszkańcy tamtejszych okolic złożyli protest do Urzędu Gminy w Cmolasie w sprawie budowy masztu. Nie chcą oni bowiem, aby w ich sąsiedztwie powstał taki obiekt. 

Sołtys pytany przez nas o to, czy w Trzęsówce jest problem z zasięgiem, przyznał, że tak.

- Są miejsca w Trzesówce i okolicach, gdzie nie ma zasięgu. To jest problem. Trudno się jednak dziwić mieszkańcom, że nie chcą mieć w swoim sąsiedztwie masztu z różnych powodów

- mówił Lesław Lipczyński. 

Elżbieta Wyparło, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego poinformowała, że sprawa wieży nadajnikowej w Cmolasie jest aktualnie ponownie rozpatrywana w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Tarnobrzegu. Z kolei sprawa Trzęsówki prowadzona jest ponownie przed Urząd Gminy w Cmolasie. 

- W ciągu 14 dni od daty wywieszenia niniejszego obwieszczenia można w Urzędzie Gminy Cmolas, pokój Nr 15 w godz. pracy urzędu tj. 7.30-15.30 zapoznać się z aktami sprawy oraz zgłosić ewentualne zastrzeżenia i wnioski

- czytamy w dzisiejszym (czwartek, 9 lutego) obwieszczeniu wójta.

Play o masztach

Paweł Antończyk, ekspert ds. Public Affairs, przedstawiciel sieci wyjaśnił, że w ramach swojej działalności operacyjnej Play prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w województwie podkarpackim. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego.

- Wybór miejsca każdej nowej inwestycji, poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu, czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych

- przekazał Paweł Antończyk. 

W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej. Dodatkowo każda z inwestycji operatora sieci Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności. Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej

- podkreślił przedstawiciel sieci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy