Reklama

Wielkie otwarcie Bulwarów w Kolbuszowej [ZDJĘCIA PROGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed nami uroczyste otwarcie Bulwarów nad Nilem oraz Dziennego Domu Pobytu Seniora i Domu Wsparcia Rodziny. Jak wygląda plan imprezy?

W niedzielę (19 czerwca) Urząd Miejski w Kolbuszowej zaplanował otwarcie Bulwarów nad Nilem.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 10:30 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Następnie o godz. 11:30 nastąpi poświęcenie Bulwarów nad Nilem im. bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. 

Wtedy też poświęcony zostanie Dzienny Dom Pobytu Seniora i Domu Wsparcia Rodziny. 

W trakcie uroczystości wystąpi zespół muzyczny Młody Duch i Przyjaciele. 

Na uroczystości zaprasza Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych i Zofia Świder, przewodnicząca zarządu oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kolbuszowej.

Piękne miejsce w Kolbuszowej

W centrum Kolbuszowej powstały nowe przestrzenie rekreacyjne dla mieszkańców gminy i przyjezdnych gości. W ramach realizacji inwestycji zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Nil powstały, m.in. bulwary nad Nilem im. bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, amfiteatr dla publiczności, obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

- Inwestycja prowadzona była w kilku obszarach. W pobliżu kościoła zbudowano ścieżki pieszo-rowerowe, powstał amfiteatr dla publiczności ze sceną plenerową oraz fontanna multimedialna dla dzieci. Pojawiły się obiekty małej architektury: ławki, stojaki na rowery, murki gabionowe, figurki odlewane krokodyla oraz obiekty dla najmłodszych mieszkańców- stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia (tzw. tyrolka), rampa dla deskorolkarzy. Wykorzystany został również teren przy budynku Dziennego Domu Pobytu Seniora, gdzie rozbudowany został parking, który zwiększył się o dodatkowe 59 miejsc postojowych - przypominają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Kolejnym przebudowanym obszarem był teren w pobliżu budynku policji. Wykonano tam alejki spacerowe, zamontowano podświetlane pergole drewniane oraz rzeźbę plenerową w formie kamiennego, sterowanego globusa. Tutaj również pojawiły się elementy małej architektury: ławki i figurka krokodyla.

Prace przy inwestycji

Ponadto w ramach inwestycji przebudowano ulicę Parkową przecinającą bulwary. Na ulicy ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej z wykonaniem separacji ruchu pieszych i rowerzystów, wyremontowano kładkę nad Nilem i wymieniono balustrady. Wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 postawiono ogrodzenie z cegły klinkierowej i wykonano nowe oświetlenie LED, a przy Ogródku Jordanowskim powstał murek ozdobny z cegły klinkierowej z siedziskami z elementów drewnianych.

- Całość terenu, na którym była prowadzona inwestycja, jest odpowiednio oświetlony i monitorowany - dodają urzędnicy. 

Wartość inwestycji wyniosła ponad 4,5 mln zł. Na jej realizację Gmina Kolbuszowa pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko o łącznej wartości ponad 2,8 mln zł. Wykonawcą generalnym inwestycji jest  Firma Budowlana „Rembisz” z Zielonki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy