Reklama

Wielki problem z dwoma ulicami w Kolbuszowej. Wnioski mieszkańców są notorycznie odrzucane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiuwm Korso

Wielki problem z dwoma ulicami w Kolbuszowej. Wnioski mieszkańców są notorycznie odrzucane - Zdjęcie główne

Na położenie asfaltu i chodników czekają latami. W tej sprawie to już druga petycja mieszkańców ul. Malwowej i Astrowej do lokalnych samorządowców. | foto Archiuwm Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny piszemy o petycji mieszkańców ulicy Malwowej i Astrowej w Kolbuszowej. Nie poddają się i ponownie apelują do przewodniczącego rady miejskiej. Czy tym razem uda się coś wskórać?

- My jako mieszkańcy ul. Malwowej i Astrowej prosimy o odpowiedzi na nasze pytania i ponowne rozpatrzenie naszej petycji z 14 października 2020 roku - piszą zdeterminowani mieszkańcy. Po blisko dwóch miesiącach od złożenia ich prośba przez komisję skarg wniosków i petycji została uznana za bezzasadną.

Notorycznie wniosek o wykonanie pokrycia drogi asfaltem zostaje odrzucony z różnych względów. Jednym z nich są braki finansowe. Mieszkańcy otwarcie pytają, czy nie można by było przekazać części pieniędzy z działek, które jak podkreślają, są nagminnie sprzedawane na tym osiedlu. Jak piszą autorzy pisma, w ostatnim roku było ich około 15.

- Gmina do dotacji ma pieniądze dokładać, a za te pieniądze bez dotacji można zrobić mieszkańcom to, o co proszą od lat, czyli ulice asfaltowe i chodniki

- piszą autorzy.

Kolejnym argumentem ze strony magistratu było to, że inwestycja nie może zostać wykonana, ponieważ nie wszystkie działki zostały sprzedane. Z tym jednak nie zgadzają się mieszkańcy, wyjaśniając, że na sprzedaż została tylko jedna działka na końcu osiedla.

Radni miejscy odrzucili prośbę mieszkańców, tłumacząc także, że z uwagi na prowadzone tam prace budowlane w związku z wykonywaniem przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych, gazowych i teletechnicznych do obiektów zamieszkałych i tych nowo wznoszonych dochodzi do naruszenia powierzchni tej ulicy oraz podbudowy. Komisja skarg, wniosków i petycji zaznaczyła wtedy, że położenie nawierzchni asfaltowej jest zasadne po przeprowadzeniu wszelkich prac budowlanych i wykonaniu przyłączy do wszystkich działek. Wobec powyższego realizacja prośby przedstawionej w petycji jest niemożliwa.

Zrobić przewiert

Autorzy pisma wyjaśniają, że jeżeli chodzi o media, to wszystkie są umieszczone w pasie zieleni po prawej stronie ul. Malwowej. Zaś po lewej stronie ul. Malwowej jest 16 działek, z których 13 jest już zabudowanych.

- Co do trzech pozostałych, nie ma przecież problemu w XXI wieku zrobić przewiert pod drogą

- tłumaczą autorzy prośby.

Mieszkańcy nie wiedzą, dlaczego przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu używają właśnie takich argumentów, które jak się okazuje, nie mają pokrycia w rzeczywistości.

- Nie wiedzą, gdzie przebiega kanalizacja i wodociąg na nowym osiedlu oraz ile działek i po której stronie jest już zabudowanych

- dopytują.

Autorzy pisma mają żal, że w innych części miasta wykonuje się asfalt na drodze, gdzie nie wszystkie działki są zabudowane.

- Liczymy, że władze naszego miasta staną na wysokości zadania i przychylając się do naszej petycji, rozwiążą problem naszej okolicy, jakim jest brak asfaltu

- podsumowują mieszkańcy osiedla.

Teraz zostaje poczekać na rozpatrzenie petycji przez komisję skarg wniosków i komisji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy