Reklama

Wieczór Trzech Króli albo co chcecie - niebawem w MDK

Opublikowano: pt, 4 sty 2019 12:00
Autor:

Wieczór Trzech Króli albo co chcecie - niebawem w MDK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na nową inscenizację komedii Williama Szekspira „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie” w reżyserii Grzegorz Wójcickiego. Odbędzie się ona we wtorek, 15 stycznia, o godz. 19.

Premiera spektaklu w formie komedii dell’arte odbyła się wiosną ubiegłego roku podczas Nocy Muzeów w kolbuszowskim skansenie. Przedstawienie było efektem zajęć teatralnych, które odbywały się w ramach innowacji pedagogicznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. 

W nowej inscenizacji reżyser zrezygnował z widowiskowej jarmarcznej formy, dokonał niewielkich zmian w obsadzie a przede wszystkim położył nacisk na przenikanie się różnych rzeczywistości. Zobaczymy zatem spektakl nasycony obrazami zbudowanymi za pomocą świateł i muzyki, mroku i ciszy.

Tekst dramatu został dopełniony fragmentami zaczerpniętymi z innych dzieł Szekspira oraz utworami o charakterze apokaliptycznym, przez co motywacje bohaterów nabrały nowego znaczenia. 

W spektaklu wystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studentka uczelni wyższej: Natalia Dłużyńska, Wiktoria Gazda, Wiktoria Hodór, Karol Jabłoński, Maciej Koń, Mateusz Sochacki, Małgorzata Urban, Dawid Węglowski, Borys Winiarski.

Bilety w cenie 16 zł do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.