Reklama

Więcej za stare opony i meble. Ile?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Więcej za stare opony i meble. Ile? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy chcący oddać dużą ilość gabarytów lub materiałów budowlanych będą musieli liczyć się z dopłatą.

Radni gminy Cmolas na ostatniej sesji (piątek, 29 stycznia) zagłosowali za określeniem dodatkowych usług świadczonych przez gminę Cmolas w zakresie odbierania odpadów komunalnych.


Każde z gospodarstw ma narzucony limit oddawanych gabarytów, opon i materiałów budowlanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Gospodarstwo może oddać rocznie 120 kg mebli, 4 sztuki opon oraz 200 kg odpadów budowlanych. Co jeżeli zdamy więcej śmieci? Wówczas za piątą i kolejną oponę zapłacimy 8 zł, jeżeli jej rozmiar jest mniejszy lub równy 17 cali. Jeżeli jest większa, zapłacimy 15 zł za piąta i kolejną oponę.

Jeżeli natomiast będziemy chcieli oddać gabaryty i nie zmieścimy się w limicie, gmina naliczy opłatę w wysokości 1400 zł za tonę.

Jeżeli chodzi o materiały budowlane powyżej limitu (200 kg na rok), wówczas zapłacimy 850 zł za tonę. Waldemar Zieliński, radny z Trzęsówki, dopytywał, co ze styropianem. Czy można go oddać do PSZOK-u? Teresa Lubera, kierownik referatu Gospodarki Gruntami i Rolnictwa, wyjaśniła, że można oddać do pięciu kilogramów na rok materiałów budowlanych, jakimi są styropian oraz wełna mineralna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy