Reklama

Reklama

Więcej za stare opony i meble. Ile?

Opublikowano: sob, 13 lut 2021 06:00
Autor:

Więcej za stare opony i meble. Ile? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy chcący oddać dużą ilość gabarytów lub materiałów budowlanych będą musieli liczyć się z dopłatą.

Reklama

Radni gminy Cmolas na ostatniej sesji (piątek, 29 stycznia) zagłosowali za określeniem dodatkowych usług świadczonych przez gminę Cmolas w zakresie odbierania odpadów komunalnych.


ZOBACZ TAKŻE: Ile zarobi rachmistrz? Termin zgłoszeń przedłużony. Do kiedy?


Każde z gospodarstw ma narzucony limit oddawanych gabarytów, opon i materiałów budowlanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Gospodarstwo może oddać rocznie 120 kg mebli, 4 sztuki opon oraz 200 kg odpadów budowlanych. Co jeżeli zdamy więcej śmieci? Wówczas za piątą i kolejną oponę zapłacimy 8 zł, jeżeli jej rozmiar jest mniejszy lub równy 17 cali. Jeżeli jest większa, zapłacimy 15 zł za piąta i kolejną oponę.

Jeżeli natomiast będziemy chcieli oddać gabaryty i nie zmieścimy się w limicie, gmina naliczy opłatę w wysokości 1400 zł za tonę.

Jeżeli chodzi o materiały budowlane powyżej limitu (200 kg na rok), wówczas zapłacimy 850 zł za tonę. Waldemar Zieliński, radny z Trzęsówki, dopytywał, co ze styropianem. Czy można go oddać do PSZOK-u? Teresa Lubera, kierownik referatu Gospodarki Gruntami i Rolnictwa, wyjaśniła, że można oddać do pięciu kilogramów na rok materiałów budowlanych, jakimi są styropian oraz wełna mineralna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  dziubelek12

  W ubiegłym roku firma odbierająca śmieci zerwała kontrakt nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności, po czym, jak gdyby nigdy nic, przystąpiła do nowego przetargu ogłoszonego przez gminę Cmolas i...ten przetarg wygrała! Teraz chyba postawiła gminie nowe warunki i rada szybciutko się do nich przychyliła! to, że jakość usług tej firmy spadła o połowę, to "tylko drobna nedogodność". Odbierają kiedy chcą i co chcą. Na odbiór szkła czekamy już ponad 3 miesiące, a śmieci niesegregowane raz odbierane sa co 3 tygodnie, a innym razem po 5 tygodniach. Pomijam już fakt, że my mamy obowiązek wystawić śmieci o 7.00, a firma odbiera je z reguły między 13 a 15, ale to naprawde drobiazg. nowa uchwała rady doprowadzi do tego, że okoliczne lasy "zapełnią się" śmieciami...Brawo Panie Wójcie, brawo Państwo Radni! Ponownie pokazaliście, że nasza gmina jest zacofana!

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  fan

  Materiałów budowlanych 200kg/rok ale jak już jest styropian to tylko 5kg? To co styropian to opona czy co ?

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Grazynka

  Materialy budowlane na utwardzenie drogi do lasu sie wyzuca a nie doplaca

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -1

   Janusz

   A meble mozna spalic ...