Reklama

Więcej patrolów policji nad Jeziorem Tarnobrzeskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nad bezpieczeństwem wypoczywających plażowiczów nad Jeziorem Tarnobrzeskim, czuwać będą tarnobrzescy wodniacy wspierani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Od piątku (1 lipca), nad Jeziorem Tarnobrzeskim rusza sezonowy posterunek wodny. Głównym zadaniem policyjnych wodniaków, będzie dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Służba na akwenie wodnym potrwa do 31 sierpnia. Jednak jeśli aura nadal będzie sprzyjać wypoczynkowi nad wodą, policjanci zostaną tam dłużej.

- Policyjni będą patrolować teren zarówno z łodzi jak i z lądu. Będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów i miłośników sportów motorowodnych. Jak co roku, będą zabezpieczać różne imprezy odbywające się nad jeziorem, prowadzić działalność profilaktyczną dla dzieci i młodzieży

- informuje rzecznik prasowy tarnobrzeskiej policji. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, funkcjonariusze będą przypominać nie tylko zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ale także mówić plażowiczom o istniejących zagrożeniach, radzić jak unikać kradzieży czy oszustw.

 

  • pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR. Stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników
  • nie pływaj w czasie burzy, gdy wieje porywisty wiatr
  • nie skacz rozgrzany do wody, przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi
  • nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy
  • nie skacz do wody w miejscach nieznanych, może się to skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę"
  • nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i niebezpieczne zachowania (brutalność, agresję, rywalizację)
  • pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło
  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!
  • Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać, są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.
 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy