Reklama

Więcej patroli policji podczas majowego weekendu również na drogach powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano:
Autor:

Więcej patroli policji podczas majowego weekendu również na drogach powiatu kolbuszowskiego  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od dzisiaj do niedzieli (6 maja), podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Majowy weekend 2018".

Na terenie powiatu kolbuszowskiego wzmożone działania będą prowadzić kolbuszowscy funkcjonariusze, którzy apelują o ostrożność i rozwagę podczas majowych wycieczek.

Funkcjonariusze będą szczególnie zwracać uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie czy wymuszanie pierwszeństwa. Ich uwadze nie umknie również to czy kierowcy oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa a dzieci są przewożone w fotelikach.

- Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby, na terenie całego Podkarpacia skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

- Przypominamy również, o konieczności właściwego zabezpieczenia domów i mieszkań przed wyjazdem na majowy urlop. Być może, najlepszym zabezpieczeniem będzie czujny sąsiad, więc warto go poprosić o to, by „miał oko” na nasz dobytek - dodaje oficer prasowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE