Reklama

Więcej kasy dla sołtysów

Opublikowano:
Autor:

Więcej kasy dla sołtysów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O ponad sto złotych więcej będą dostawać sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli za udział w sesjach rady miejskiej. To niejedyna podwyżka. Wzrośnie również prowizja z tytułu inkasa od zebranych podatków.

Pod koniec stycznia do burmistrza Kolbuszowej wpłynął wniosek podpisany przez Dariusza Tabisza, sołtysa Świerczowa. Gospodarz wioski, występując w imieniu swoich kolegów, poprosił o dokonanie zmian w treści dwóch uchwał. Jedna odnosiła się do wysokości prowizji z tytułu inkasa, druga do zasad wypłaty diet dla przewodniczących zarządów osiedli i sołtysów. W jednym i drugim przypadku chodziło o podwyżkę. 

 Dwa procent w górę
Gmina Kolbuszowa, pod względem wielkości miejscowości, jest podzielona na trzy kategorie – wioski największe (Kolbuszowa Dolna, Kolbuszowa Górna, Kupno, Werynia i Widełka), średnie (Domatków, Nowa Wieś, Przedbórz i Zarębki) i najmniejsze (Bukowiec, Huta Przedborska, Kłapówka, Poręby Kupieńskie i Świerczów). Dla każdej kategorii jest przypisana odrębna prowizja dla sołtysa z tytułu inkasa od zebranych podatków. Od 2005 roku do chwili obecnej wynagrodzenie to wahało się od 11 do 15 procent od kwoty zainkasowanych należności. Gospodarze zawnioskowali jednak o podwyżkę. – W odpowiedzi został przygotowany projekt uchwały, który zakłada zwiększenie o dwa punkty procentowe prowizji w tych poszczególnych grupach – oznajmił Stanisław Zuber, skarbnik gminy i dodał: – W Kolbuszowej Dolnej, Górnej, Kupnie, Widełce i Weryni prowizja będzie wynosić 13 procent. W Domatkowie, Nowej Wsi, Przedborzu i Zarębkach – 15 procent, a w Bukowcu, Hucie Przedborskiej, Kłapówce, Porębach Kupieńskich i Świerczowie – 17 procent – dodał urzędnik. Radni jednomyślnie przystali na tę zmianę.

Więcej w 12 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE