Reklama

Wichura nad powiatem kolbuszowskim. Nowe informacje [RAPORT]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Ząbczyk

Wichura nad powiatem kolbuszowskim. Nowe informacje [RAPORT] - Zdjęcie główne

Strażacy interweniują m.in. w Świerczowie. | foto Kamil Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostrzeżenie drugiego stopnia, przed silnym wiatrem, obowiązuje dzisiaj (poniedziałek, 17 stycznia) na terenie powiatu kolbuszowskiego. Strażacy pracują już w terenie, usuwając połamane drzewa.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatr zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią przed południem - informuje Iwona Lelątko, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dotyczy poniedziałku (17 stycznia) i obowiązuje od godz. 8 do 19. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc.

Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskiej straży pożarnej poinformował, że aktualnie (poniedziałek, 17 stycznia, godz. 11.20) funkcjonariusze działają w Raniżowie, gdzie drzewo powaliło się na linie energetyczne. Straż przyjęła także zgłoszenie o uszkodzeniu budynku mieszkalnego w Wilczej Woli. Nikt nie został poszkodowany. 

AKTUALIZACJA z godz. 11.30
- Spójrzcie na tę okazałą formację liniową zmierzającą w kierunku Podkarpacia! Około godziny 13 prognozowane jest wtargnięcie układu na teren naszego województwa - zapowiadają autorzy strony Burze Podkarpacia na Facebooku.

 
AKTUALIZACJA z godz. 12
Strażacy z OSP Nowa Wieś i OSP Kolbuszowa Dolna interweniowali na drodze relacji Kolbuszowa - Świerczów. Usuwali powalone drzewo. 


Fot. Kamil Ząbczyk
 
 
AKTUALIZACJA z godz. 12.20
Robert Trętowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kolbuszowej, informuje, że na terenie powiatu kolbuszowskiego nie ma obecnie przerw w dostawie energii elektrycznej. 
 
AKTUALIZACJA z godz. 12.30
Jak informuje bryg. Marcin Betleja z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, podkarpaccy strażacy do godziny 12:30 interweniowali 30 razy.
- Głównie są to połamane konary drzew i drzewa leżące na chodnikach, jezdniach i posesjach. W 5 przypadkach byliśmy proszeni o pomoc w zabezpieczeniu uszkodzonych pokryć dachowych na budynkach gospodarczych bądź mieszkalnych. W powiecie leżajskim silny wiatr uszkodził część dachu na szkole podstawowej w Piskorowicach. W zdarzeniach nikt nie został ranny
 
- nadmienia rzecznik KW PSP.

AKTUALIZACJA z godz. 12.45
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje o zmianie stopnia zagrożenia z pierwszego na drugi m.in. na terenie powiatu kolbuszowskiego. Wiać z prędkością do 115 km/h ma dzisiaj (17 stycznia) do godz. 19. Możliwe są przejściowe burze. 


AKTUALIZACJA z godz. 13:15
Do godziny 13:15 kolbuszowscy strażacy interweniowali 6 razy. Mundurowi działali m.in. w Widełce, gdzie częściowo nad drogą gminną, a częściowo na ogrodzeniu leżało powalone drzewo. Z kolei w Kolbuszowej na ul. Żytkowskiego silny wiatr uszkodził dach. Obecnie strażacy interweniują w Staniszewskim, gdzie według zgłoszenia nad drogą pochylonych jest kilka drzew.

AKTUALIZACJA z godz. 13.20
Przez Kolbuszową przeszła burza śnieżna.

Nagranie: UM Kolbuszowa

AKTUALIZACJA z godz. 13.55
Nieprzejezdna jest droga relacji Kopcie - Lipnica - blokuje ją drzewo.
Wyjazd OSP Lipnica. Nagranie od Czytelnika Stanisława

 

AKTUALIZACJA z godz. 13.58
Utrudnienia również w Kolbuszowej. Ciężarówka blokowała rondo przy komendzie policji.


AKTUALIZACJA z godz. 14.40

IMGW-PIB wydał kolejny alert. Tym razem meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem m.in. na terenie powiatu kolbuszowskiego. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie - czytamy w komunikacje. Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiaj od godz. 17 do wtorku (18 stycznia) do godz. 8 rano.

AKTUALIZACJA z godz. 14.50
Do tej pory podkarpaccy strażacy interweniowali 66 razy w związku z silnie wiejącym wiatrem.
- Większość naszych działań to usuwanie połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. W 12 przypadkach strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy na domach, budynkach gospodarczych i użyteczności publicznej. Najwięcej interwencji w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, niżańskim, mieleckim i leżajskim. Na szczęście nikt nie został ranny - informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. PEŁNY RAPORT Z WOJEWÓDZTWA - TUTAJ


Zerwana papa i ocieplenie na budynku szkoły podstawowej. Fot.KP PSP w Leżajsku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy