Reklama

Wczoraj kolbuszowscy policjanci obchodzili swoje święto [FOTO]

Opublikowano: sob, 25 lip 2020 18:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uroczystość Święta Policji obchodzili w piątek (24 lipca) policjanci i pracownicy kolbuszowskiej jednostki. W trakcie uroczystej zbiórki funkcjonariusze otrzymali z rąk komendanta nominacje na wyższe stopnie. - Ślubowanie złożył również nowo przyjęty do naszej jednostki funkcjonariusz - nadmieniła rzecznik prasowa.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie mszą św. w intencji policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, ich rodzin, policjantów emerytów oraz zmarłych funkcjonariuszy, którzy pracowali w tej jednostce. Następnie policjanci zapalili znicz pod „Dębem pamięci” znajdującym się na kolbuszowskim rynku, upamiętniającym aspiranta policji państwowej Jana Ozimka oraz jego syna Stanisława Ozimka.- Dalsza część obchodów, z uwagi na panujące zagrożenie epidemiologiczne, miała trochę inny wymiar. Tegoroczne święto kolbuszowscy policjanci i pracownicy obchodzili bez zaproszonych gości - poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej.

 Podczas uroczystej zbiórki w budynku jednostki, Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej insp. Stanisław Babula wręczył nominacje na wyższe stopnie służbowe podległym funkcjonariuszom. W tym roku na wyższe stopnie służbowe mianowano 25 policjantów. Jednego w korpusie oficerów starszych, dziesięciu w korpusie aspirantów, dwunastu w korpusie podoficerów, dwóch w korpusie szeregowych. Podczas uroczystości ślubowanie złożył również nowo przyjęty funkcjonariusz, który od 13 lipca rozpoczął służbę w naszej jednostce. W obecności funkcjonariuszy wypowiedział słowa policyjnej roty i otrzymał legitymację służbową.     

Komendant wraz z zastępcą nadkom. Anną Antkiewicz pogratulowali awansowanym i podziękowali za pełnioną służbę i pracę.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE