Reklama

Wariant nr 9 dużej obwodnicy Kolbuszowej. Najdłuższy i biegnący po drugiej stronie krajowej "dziewiątki"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początek w Cmolasie i koniec w okolicach ceramiki budowlanej w Kupnie - to kolejna propozycja przebiegu dużej obwodnicy Kolbuszowej, jednego z czterech, wybranego do konsultacji z mieszkańcami.

Już dzisiaj (wtorek, 12 lipca) kolejne konsultacje w sprawie budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się na stadionie miejskim o godz. 16. 

Podczas konsultacje przedstawione zostaną bardziej szczegółowo cztery warianty nowej drogi - nr 2, 3 i 4 (po wschodniej stronie miasta) oraz wariant nr 9 omijający Kolbuszową od strony zachodniej. To właśnie z nich ma zostać wybrany ten ostatni, który zostanie zrealizowany w systemie „projektuj i buduj” w latach 2026-2028.

Wariant nr 9 jest najdłuższym, jaki proponują projektanci. Jako jedyny przebiega po stronie zachodniej:

Początek zlokalizowany jest w miejscowości Cmolas, w gminie Cmolas, gdzie na połączeniu z istniejącą drogą krajową nr 9 zaprojektowano skrzyżowanie SR-1 umożliwiające wjazd do miasta od strony północnej. Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Sokołów Młp. zaprojektowano skrzyżowanie SR-2, kolejne skrzyżowania SR-3 z drogą powiatową nr DP1176R Tuszyna – Niwiska – Kolbuszowa oraz SR – 4 drogą wojewódzką nr 987 Kolbuszowa – Sędziszów Młp.

Obwodnica przebiega nad licznymi ciekami wodnymi min. Dąbrówka, Świerczówka, Izdebnik, Nil nad którymi zaprojektowano obiekty mostowe. Droga prowadzona jest za zachodnią granicą miasta w znacznym oddaleniu od niej w kierunku południowo zachodnim, a swój koniec ma na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Kupno za stacją paliw oraz firmą Wienerberger Ceramika Budowlana na skrzyżowaniu SR – 5, które umożliwi wjazd do miasta od strony południowej.

W wariancie tym przewidziano przebudowę drogi powiatowej nr DP1226R Cmolas - Świerczów oraz dróg gminnych kolidujących z projektowaną drogą, które poprowadzone zostaną nad lub pod obwodnicą. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 17,4 km.


Jak zapowiadają urzędnicy, wszelkie uwagi, wnioski i zastrzeżenia do przedstawionych wariantów przebiegów drogi będzie można zgłaszać podczas wtorkowego spotkania lub pisemnie spisując je na formularzach opinii dostępnych w urzędzie, lub na stronie GDDKiA (kliknij)

Podpisane formularze opinii, dotyczące przedsięwzięcia, można również przesyłać do 26 lipca 2022 roku pocztą na adres: Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., ul. Jana Niemierskiego 4, 35-307 Rzeszów lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy