Reklama

Walka ze smrodem przynosi efekty

Opublikowano:
Autor:

Walka ze smrodem przynosi efekty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Fetor pochodzący z zakładu SARII nie pozwala mieszkańcom wsi na normalne życie. Nieprzyjemny zapach dociera także do naszego powiatu. Odczuwają go mieszkańcy Raniżowa.

Na uciążliwy odór skarżył się nasz Czytelnik z Raniżowa. Fetor dociera do tej części naszego powiatu z sąsiedniego Przewrotnego (gm. Głogów Młp.). To właśnie tam znajduje się zakład niemieckiej grupy SARIA. Firma codziennie przetwarza setki ton odpadów pochodzenia zwierzęcego.

Najbardziej czuć rano

To, że do Raniżowa docierają nieprzyjemne zapachy, potwierdza gospodarz sołectwa. - Problem dotyczy również nas - przyznaje Edward Warzocha. - Najgorzej jest, jak wieje wiatr z południa. Wtedy zapach jest nie do wytrzymania. Przeważnie z rana jest najgorzej, wtedy w Raniżowie czuć prawie tak mocno jak w Przewrotnem – powiedział nam w rozmowie telefonicznej sołtys.

Słowa gospodarza wsi potwierdza Barbara Miazga, radna z Raniżowa. - Szczególnie mocno śmierdzi rano. Być może intensywność zapachu potęguje pogoda. Na pewno zapach jest uciążliwy – mówi nam radna.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE