Reklama

Waleria Pogoda z Huciny obchodziła 100 urodziny

Opublikowano: czw, 11 lip 2019 17:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uroczystość odbyła się w czwartek, 4 lipca. Ten wyjątkowy dzień jubilatka spędziła w gronie licznej rodziny, dzieci, wnuków, prawnuków i praprawnuków oraz przybyłych gości.

Jubileusz rozpoczęła msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kosowach. Życzenia, oprócz rodziny, złożyły również władze samorządowe gminy Niwiska, życząc pani Walerii dalszych długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Jak mówi rodzina, jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem. Waleria Pogoda, razem ze swoim mężem Władysławem, miała pięcioro dzieci - trzy córki i dwóch synów. Ma także trzynaścioro wnucząt, 23 prawnuków i czterech praprawnuczków. 

Waleria i Władysław Pogodowie wzięli ślub 23 czerwca 1945 roku. Ślub odbył się w Niemczech, bo właśnie tam para pracowała przez kilka lat. Władysław Pogoda został zesłany do Niemiec, do pracy, po łapance w 1940 roku w Kolbuszowej. Został zmuszony opuścić kraj i 7 lat przebywał poza granicami ojczyzny. Ciężko pracował w gospodarstwie we wsi Aach. Po dwóch latach, po jego staraniach przyjechała do Niemiec z Polski Waleria Sukiennik, rodem z Trzęsówki, którą już wtedy darzył sympatią.

Przeżyli wspólnie ponad 70 lat w zgodnym, trwałym i kochającym małżeństwie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE