Reklama

W Widełce zaśpiewali po raz osiemnasty. Sprawdź kto wygrał

Opublikowano:
Autor:

W Widełce zaśpiewali po raz osiemnasty. Sprawdź kto wygrał  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 6 grudnia, odbył się 18. Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Widełce zorganizowany przez miejscową szkołę.

Festiwal po raz pierwszy odbywał się w czterech kategoriach: zespoły wokalne kl. V-VI oraz kl. VII, VIII i III gimnazjum i soliści klas V-VI oraz VII, VIII i III gimnazjum. 

- Duża liczba uczestników świadczy o ciągłym zainteresowaniu uczniów i nauczycieli konkursem - mówi Joanna Sieraczyńska ze szkoły w Widełce.

Młodzi piosenkarze mieli za zadanie zaprezentować piosenkę w wybranym języku obcym. Jury, w którym zasiedli: Jarosław Mazur (muzyk), Swietłana Styga (anglista, inicjator konkursu), Urszula Tylutka (muzyk), Mirosław Karkut (dyrektor szkoły), Renata Peret (romanista), miało trudne zadanie do wykonania.

- Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki - podkreśla Renata Peret z SP w Widełce. - Jurorzy musieli wziąć pod uwagę nie tylko stronę muzyczną występu, ale i poziom języka obcego. Umiejętne połączenie tych dwóch czynników pozwalało zdobyć nagrodę - dodaje z kolei Teresa Rząsa, również z placówki w Widełce. 

Nagrodę Grand Prix zdobyły dwie solistki: Oliwia Urban (SP im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie) oraz Sara Augustyn (SP nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej). Laureatem Grand Prix w kategorii zespół wokalny została grupa wokalna "Kozaczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej w składzie: Agata Kwaśnik, Sara Augustyn, Dominika Serafin, Klaudia Olszowy, Patrycja Wiącek i Gabriela Lubera.

 
Pozostali nagrodzeni:

Kategoria: zespoły muzyczne kl. V-VI

1. miejsce: Julia Syniec i Oskar Kaczor (SP w Widełce)

2. miejsce: zespół w składzie: Antonia Grabiec, Zuzanna Drożdż, Aleksandra Lubera, Patrycja Piersiak, Martyna Kozioł, Hanna Kołodziej (SP nr 2 w Kolbuszowej)

 

Kategoria: zespoły muzyczne kl. VII, VIII i III gimnazjum

1. miejsce: Kornelia Plis, Wiktoria Sączawa (SP w Widełce)

2. miejsce: zespół w składzie: Magdalena Kubiś, Magdalena Wiącek, Oliwia Kosiorowska, Karolina Mokrzycka (ZS w Dzikowcu)

3. miejsce: Gabriela Pawłowska, Oliwia Więcław (SP w Bukowcu)

Wyróżnienie: Łucja Chodorowska, Marta Flis, Julia Pogoda (SP nr 2 w Kolbuszowej)

 

Kategoria: soliści kl. V-VI

1. miejsce: Julia Mazurek (SP nr 1 w Kolbuszowej)

1. miejsce: Aleksandra Płoch (SP w Widełce)

3. miejsce: Gabriel Pastuła (SP nr 1 w Kolbuszowej)

3. miejsce: Kamila Tetlak (SP w Siedlance)

Wyróżnienie: Natalia Ród (SP w Bukowcu), Julia Dryja (SP w Przedborzu)

 

Kategoria: soliści klasy VII, VIII i III gimnazjum

1. miejsce: Dorota Tęcza (ZS w Dzikowcu), Kornelia Plis (SP w Widełce)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE