Reklama

Reklama

W ubiegłym roku trzy pary z powiatu kolbuszowskiego wzięły ślub poza kościołem i urzędem

Opublikowano: ndz, 25 lut 2018 20:30
Autor:

W ubiegłym roku trzy pary z powiatu kolbuszowskiego wzięły ślub poza kościołem i urzędem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niecałe dwa lata - to jeden z najkrótszych staży młodego małżeństwa, które zdecydowało się na rozwód. Par z naszego powiatu, które nie chciało dzielić ze sobą dalszego życia, było w minionym roku ponad 60.

Reklama

Na terenie gminy Kolbuszowa jedna trzecia zawartych związków małżeńskich w minionym roku to śluby cywilne. Tekst przysięgi, przed urzędnikiem państwowym, wyrecytowało w sumie 30 par.

Za każdym razem oświadczenie zaczynające się od "Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny..." wypowiadano w urzędzie przy ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Zwykle są to soboty. - W dni ustawowo wolne od pracy ślubów nie dajemy - wyjaśnia Ewa Gul - Czachor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kolbuszowej.

Nie zawsze jednak przysięgę trzeba składać w urzędzie. Od kilku lat narzeczeni mogą wybrać sobie miejsce, w którym zawrą związek małżeński. Taka opcja jednak dodatkowo kosztuje - extra 1000 zł + standardowe 84 zł za sporządzenie aktu małżeństwa.

W minionym roku, po raz pierwszy, ślubu poza USC udzieliła Jadwiga Stec z Majdanu Królewskiego. - Było to w domu weselnym "Weranda" w Komorowie - mówi urzędniczka z ponad 35-letnim stażem pracy i dodaje, że zgodnie z przepisami, ślubu może udzielić tylko na terenie swojej gminy.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.