Reklama

W trakcie biegu Monika wpadła w szczelinę w skale. Pomogli kibice

Opublikowano:
Autor:

W trakcie biegu Monika wpadła w szczelinę w skale. Pomogli kibice  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 39. miejsce, mimo spuchniętego stawu skokowego, w stawce aż 112 zawodniczek, wywalczyła jedna z najzdolniejszych wychowanek kolbuszowskiej Tiki -Taki, Monika Węgrzyn w prestiżowym biegu Trofeo Vanoni we Włoszech.

Wychowanka Bogdana Karkuta była pod ogromnym wrażeniem stopnia trudności tej trasy. Była jedną z najmłodszych uczestniczek tego biegu, ale nie przestraszyła się tej rywalizacji.

– Poziom można nazwać mistrzowskim – opisywał trener Tiki- Taki. Zawody wygrała aktualna mistrzyni świata Lucy Wambui z Kenii. Dla jeszcze 16-letniej biegaczki było to świetne doświadczenie. – Rywalizacja z najlepszymi na świecie dorosłymi zawodniczkami ma zaprocentować za kilka lat – podkreśla Karkut. 

Na trasie Monika nie uniknęła przygód. Wpadła w szczelinę w skale, przez co doznała kontuzji stawu skokowego. Pomogli jej licznie obserwujący ten bieg kibice. – Potrzebowała wsparcia przy ściąganiu buta i skarpety – podkreślał Karkut. Żeby uśmierzyć ból, nasza biegacza włożyła stopę do zimnego strumyka. Straciła przez to sporo czasu, ale jednak wróciła na trasę. 

Doświadczenie, jakie Monika Węgrzyn zdobyła w Lombardii, ma zaprocentować w przyszłości. Kolejny cel naszej zawodniczki to mistrzostwa Europy juniorów w Portugalii (lipiec 2020). Teraz jednak musi szybko wyzdrowieć. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE