Reklama

- W starostwie zima trwa niestety od 7.30 do 15.30 - mówi radny. Samorządowcy narzekają na nieodśnieżone drogi powiatowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

- W starostwie zima trwa niestety od 7.30 do 15.30 - mówi radny. Samorządowcy narzekają na nieodśnieżone drogi powiatowe - Zdjęcie główne

Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, mówił o problemie odśnieżania dróg powiatowych. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, mówił o problemie odśnieżania dróg powiatowych. Jego zdaniem były one gorzej utrzymane niż trakty gminne.

Sołtys Trzęsówki poruszył temat odśnieżania dróg na ostatniej sesji (29 grudnia). Podkreślił on, że należą się podziękowania dla pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Cmolasie, którzy odśnieżali gminne drogi. - Mieszkańcy byli zadowoleni z ich usług, czego nie można powiedzieć o drogach powiatowych. Stan tych dróg rzucił złe światło na wykonawcę odśnieżającego drogi gminne - mówił Lesław Lipczyński. 

Podkreślił on, że nie wszyscy mieszkańcy rozróżniają, która droga jest powiatowa, a która gminna.

- Często za zły stan dróg powiatowych mówią, że winny jest wójt, sołtys, radni, drogą powiatową jedzie pojazd gminny z podniesionym pługiem i ludzie mówią, że jedzie i nie odśnieża. Prośba może ze strony gminy, żeby bardziej w tym zadziałać, nie mam pomysłu jak, ale żeby mieszkańcom nakreślić, gdzie są drogi gminne, a gdzie powiatowe, żeby na gminę nie spadało niepotrzebne złe słowo od mieszkańców

- mówił gospodarz Trzęsówki. 

Zdanie swojego przedmówcy podzielił Andrzej Bujak, radny Trzęsówki. Podkreślił on, że kierownik ZUK odbierał telefony o każdej porze dnia i nocy i działał, odśnieżając gminne trakty.

- W starostwie zima trwa niestety od 7.30 do 15.30 i poza tymi godzinami nie można się tam dodzwonić i zgłosić konkretnej informacji

- mówił radny Bujak.  

Jerzy Magda, sołtys Ostrów Baranowskich i zarazem radny powiatowy, zaapelował, aby jak najwięcej było telefonów do powiatu o nieodśnieżonych drogach.

- Ja cały czas dzwonię i do mnie ludzie dzwonią, ale im będzie nas więcej, to myślę, że jednak tego wykonawcę zmuszą, żeby lepiej wykonywał tę pracę - mówił sołtys Magda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy