Reklama

Najnowsze fakty w sprawie śmiertelnego wypadku motocyklisty w Zarębkach. Prokuratura zakończyła śledztwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik Korso Kolbuszowskie

Najnowsze fakty w sprawie śmiertelnego wypadku motocyklisty w Zarębkach. Prokuratura zakończyła śledztwo - Zdjęcie główne

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci motocyklisty w Zarębkach. | foto Czytelnik Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku w Zarębkach (gm. Kolbuszowa), do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Śmierć poniósł wówczas 35-letni motocyklista, mieszkaniec naszego powiatu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 3 lipca 2022 roku. Miał on miejsce około godz. 12 przed przejazdem kolejowym w Zarębkach. Znamy nowe fakty w sprawie. Pisaliśmy o tym tutaj: Śmiertelny wypadek w Zarębkach. Życia motocyklisty nie udało się uratować [ZDJĘCIA MAPA]

Kamera nagrała wypadek

Kierujący motocyklem marki Honda, 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, dojeżdżając do osobowego peugeota, którego kierująca zatrzymała się przed przejazdem kolejowym, stracił panowanie nad motocyklem i się wywrócił. Jego życia nie udało się uratować.

W sierpniu ubiegłego roku, kiedy to pisaliśmy o najnowszych ustaleniach, prokuratura czekała na wyniki sekcji zwłok mężczyzny oraz badania sprawności technicznej motocykla. Wiadomo było tylko tyle, że mężczyzna w momencie wypadku był trzeźwy, oraz że zabezpieczono nagranie z monitoringu i przesłuchano bezpośredniego świadka zdarzenia. 

Sprawa została umorzona

W środę (4 stycznia) Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej, poinformowała nas, że sprawa została umorzona. - Nikt inny nie przyczynił się do tego wypadku. Winę poniósł motocyklista - podsumowała krótko.

Monitoring został sprawdzony. Śledczy ustalili, że w zdarzeniu nie brał udziału żaden inny pojazd. Jak usłyszeliśmy od prokurator, nie powoływano biegłych z zakresu ruchu drogowego, ponieważ całe zdarzenie zostało nagrane na monitoringu, a jego przebieg był oczywisty.

Kierowca motocykla w momencie zdarzenia nie był pod wpływem żadnych środków odurzających. Badanie sprawności technicznej motocykla również nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jednoślad był w pełni sprawny.

Sekcja zwłok wykazała natomiast, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny, były obrażenia wewnętrzne jamy brzusznej. Na tym śledztwo zostało zakończone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE