Reklama

W śmieciach stabilizacja

Opublikowano:
Autor:

W śmieciach stabilizacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od przyszłego roku odbiorem śmieci z terenu gminy zajmie się nowa firma. Chociaż zmieni się wykonawca, to mieszkańcy mogą być pewni, że przynajmniej przez kolejne dwa lata opłata za nieczystości pozostanie bez zmian.

Na taki czas zostanie bowiem podpisana umowa z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu. Ten gmina Cmolas ogłosiła jeszcze początkiem listopada. O odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ubiegały się dwie firmy – dotychczasowy wykonawca, czyli przedsiębiorstwo Dezako z Dębicy oraz P.H.U. „Zieliński” Zbigniew Zieliński z Rakowa. O wynikach przetargu Eugeniusz Galek, wójt gminy, poinformował na sesji rady gminy zwołanej w trybie nadzwyczajnym (8 grudnia).

Walka trwa
- Wygrała firma „Zieliński” - oznajmił włodarz i uzasadnił: - Firma ta była tańsza od dotychczasowego wykonawcy, a niestety walka o rynek trwa. Życzyć sobie tylko możemy, żeby nowy wykonawca tej usługi nie był gorszy niż dotychczasowy. Firma Dezako była naprawdę dobrym wykonawcą. Przez lata nie mieliśmy żadnej interwencji mieszkańców.

Z przetargowymi szczegółami zaznajomił radnych Jan Kardyś, kierownik Referatu Gospodarki Gruntami i Rolnictwa. - Orientacyjnie, za dwa kolejne lata pan Zieliński chciał 580 tys. zł. Firma Dezako wyceniła tę usługę na 780 tys. Zł – powiedział Jan Kardyś, a wójt uzupełnił: - To może się wydawać dużo, jednak w rozbiciu na jednego mieszkańca to są grosze. Według naszych wyliczeń to różnica rzędu 30-40 groszy. Jest to jednak mniej.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE