Reklama

W Raniżowie powstanie dzienny dom seniora. Będzie to trzecia, tego typu, placówka w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano:
Autor:

W Raniżowie powstanie dzienny dom seniora. Będzie to trzecia, tego typu, placówka w powiecie kolbuszowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Raniżów otrzymała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 277 tysięcy złotych dotacji. Dzięki pieniądzom powstanie Dzienny Dom Senior +.

Dofinansowanie, które otrzymała gmina, pozwoli na przebudowę oraz wyposażenie pomieszczeń budynku po byłym hotelu na stadionie w Raniżowie. Tam właśnie swoją siedzibę będzie miał "Senior+".

- Odbędzie się to przez adaptację pomieszczeń na parterze. Powstanie tam kuchnia, łazienki, korytarz, pomieszczenie klubowe, szatnia, pokój zabiegowo - pielęgniarski, winda oraz schody - wyjaśniła podczas ostatniej sesji rady gminy (22 lutego) Monika Stopińska - Pacyna z Urzędu Gminy w Raniżowie.

Jak dodała, pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze również znajdą swoje zastosowanie: - Na piętrze powstanie strefa aktywności ruchowej, pomieszczenia do odpoczynku oraz pomieszczenie do terapii indywidualnej.

Dzienny Dom Senior+ będzie przeznaczony dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 plus. Jak informują pracownicy urzędu gminy,  osoby, które będą uczęszczać do "Seniora", będą do niego dowożone. Na miejscu będą otrzymywać też ciepły posiłek.

- Jeśli uczestnicy będą chcieli, to będą mogli sami gotować, bo nie ma tutaj żadnych oblig, żeby to był katering, tym bardziej, że będziemy mieć tam kuchnię - poinformowała inspektor. Jak dodała, z uwagi na trwałość projektu, gmina będzie musiała utrzymać dom przez co najmniej trzy lata.

Więcej w papierowym wydaniu Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE