Reklama

W powiecie kolbuszowskim powstało kilka miejsc dla uchodźców z Ukrainy. W Kolbuszowej, Cmolasie i Leszczach. Gdzie jeszcze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Przemyśl

W powiecie kolbuszowskim powstało kilka miejsc dla uchodźców z Ukrainy. W Kolbuszowej, Cmolasie i Leszczach. Gdzie jeszcze?  - Zdjęcie główne

Najpierw uchodźcy są przewożeni do punktów recepcyjnych, który jest m.in. w Przemyślu. | foto UM Przemyśl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W wielu miejscach w powiecie kolbuszowskim gminy przygotowały miejsca dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc płynie także z parafii, instytucji, firm, a także od zwykłych mieszkańców, którzy okazują swoją niezwykłą pomoc.

Powstało ono m.in. w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że zapewniono tam 42 miejsca. Niebawem pojawić się tam mają pierwsi Ukraińcy. 

Podobne miejsce powstało w Leszczach w budynku dawnej szkoły. Tam przygotowanych jest 50 miejsc. - Mamy przygotowane łóżka, pościele i wszystkie niezbędne rzeczy na przyjęcie uchodźców - mówi Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Gdyby zaszła potrzeba, dodatkowo gmina może przyjąć osoby uciekające przed wojną w remizach w Niwiskach i Siedlance. 

Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, poinformowała, że na terenie majdańskiej gminy zapewniono miejsca dla uchodźców w remizach w Komorowie i Hucie Komorowskiej. Łącznie zapewnionych jest 50 miejsc noclegowych. 

Także parafia w Porębach Dymarskich przygotowała miejsca dla matek z dziećmi z Ukrainy. Ks. Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiego Caritasu, przekazał, że zabezpieczonych jest tam około 50 miejsc, z czego kilkadziesiąt jest już zajętych. Niezbędne jest tam wsparcie. Każdy mieszkaniec, który chciałby pomóc, może zgłosić się do proboszcza i zapytać o szczegóły. 

Zgodnie z decyzją Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej, w domu noclegowym Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu przy stadionie utworzono 60 miejsc tymczasowego przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Pracownicy fundacji pomagają w rozlokowaniu uchodźców w innych miastach, a nawet za granicą. W pomoc w szukaniu bezpiecznego schronienia dla potrzebujących włączyli się członkowie Kolbuszowskiego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą "Kolbuszowa bez granic".

Dodatkowo, jak słyszymy od samorządowców, także mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego bardzo licznie włączyli się w pomoc, oferując noclegi w swoich prywatnych domach. 


WIDEO: Tłumy uchodźców na granicy w Medyce

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy