Reklama

W obronie najmniej zarabiających

Opublikowano: wt, 12 kwi 2016 14:59
Autor:

W obronie najmniej zarabiających - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niesprawiedliwa, krzywdząca, przykra – taka zdaniem Piotra Skiby jest praktyka UG i podległych mu jednostek organizacyjnych w stosunku do pracowników fizycznych.

Na ostatniej sesji rady gminy (30 marca) na ręce Roberta Roga, przewodniczącego RG wpłynęła pisemna interpelacja Piotra Skiby. W piśmie radny z Trześni bierze w obronę pracowników gospodarczych, zarabiających najmniej.

Zgodnie z prawem
Zdaniem radnego drastycznie niskie zarobki pracowników fizycznych to oszustwo, zgodne jednak z literą prawa. W myśl ustawy o pracownikach samorządowych, pracownikom gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego i im podległych należy się dodatek za wysługę lat. Niekiedy zdarza się jednak tak, że dodatek jest uzupełnieniem pensji tylko z nazwy. Pieniądze są bowiem wliczane do wynagrodzenia podstawowego. Pracownik zaś z dodatkiem czy bez bierze tzw. minimalną krajową. Ofiarami takich praktyk są pracownicy niwiskiego urzędu, szkół itd. – Ja wiem, że to jest zgodne z prawem. Zgadzam się, że można tak zrobić, ale chcę wiedzieć, dlaczego tak się robi? – pytał na sesji samorządowiec.

Więcej w Korso nr 14/06.04.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Jola

    Ale to nie tylko fizycznych . Ogólnie wytyczną jest stawka najniższej pensji krajowej. Wynagrodzenie konstruowane jest tak, że obniża się stawkę zasadniczą by razem z dodatkiem stażowym oscylowało ok. 2100. Korzystają najmłodsi stażem bo na wejściu dostają zasadniczej 2100. Ale po przepracowaniu 5 lat kiedy należy się dodatek stażowy zasadnicze zat... Rozwiń