Reklama

W Niedzielę Wielkanocną do 50 osób w kościele?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W Niedzielę Wielkanocną do 50 osób w kościele? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Kościoły mają pozostać otwarte dla wiernych - zarządza biskup rzeszowski.

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej przypomina o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Jest ona ważna od 28 marca do odwołania.

Biskup apeluje do wiernych o zastosowanie się do przepisów państwowych. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, od 25 marca do 11 kwietnia, w trakcie sprawowania kultu, może być obecnych do 5 uczestników (nie licząc sprawującego kult i posługujących). 

- Natomiast od 12 kwietnia (Niedziela Zmartwychwstania) aż do odwołania w trakcie sprawowania kultu może być obecnych 50 osób. Przepisy te mają zastosowanie do wszelkiego rodzaju nabożeństw odprawianych w miejscach publicznie dostępnych (kościołach parafialnych, rektoralnych, kaplicach itp.). Należy wziąć pod uwagę, że przepisy te mogą podlegać zmianom - zaznacza biskup. 

Zgodnie z wytycznymi biskupa, świątynie mają być otwarte dla wiernych. Tak, też jest. Jak mówi ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej parafii, w ciągu dnia sporo osób zagląda do świątyni. - Zwykle jednocześnie mamy góra trzy osoby w kościele - dodaje duchowny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE