Reklama

W najbliższą niedzielę (24 lutego) w Brzostowej Górze odbędą się wybory ponowne do Rady Gminy Majdan Królewski.

Opublikowano: pt, 22 lut 2019 14:03
Autor:

W najbliższą niedzielę (24 lutego) w Brzostowej Górze odbędą się wybory ponowne do Rady Gminy Majdan Królewski. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że wojewoda podkarpacki nakazał przeprowadzenie nowych wyborów do Rady Gminy Majdan Królewski. Zgodnie z decyzją wojewody swojego radnego będą wybierać mieszkańcy okręgu wyborczego nr 9, ale głosować nie będą wszyscy.

 

Protest zasadny

Wydane przez wojewodę zarządzenie ma związek z protestem wyborczym złożonym przez Stanisława Magdę, sołtysa Rusinowa, który zakwestionował wynik wyborów w okręgu nr 9 obejmującym Rusinów i część Brzostowej Góry.

O mandat radnego ubiegało się w tym okręgu dwoje kandydatów: Mariola Kopeć z Brzostowej Góry i Marek Konefał z Rusinowa. Ostateczny wynik wyborów (Mariola Kopeć zdobyła 133 głosy, a Marek Konefał 126) i wygrana mieszkanki Brzostowej Góry wzbudziły podejrzenia sołtysa Rusinowa, który zarzucił w proteście, że obwodowa komisja w Brzostowej Górze wydała niepotrzebnie 54 karty do głosowania. 

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który rozpatrywał sprawę, przyznał wnioskodawcy protestu rację, unieważnił wybory i mandat radnej Marioli Kopeć.

 

Zagłosują w Brzostowej Górze

Jak poinformowała nas jeszcze w grudniu ubiegłego roku Elżbieta Koziarska, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu, ponowne wybory odbędą się w całym okręgu wyborczym. Głosowanie będzie powtórzone jednak tylko tam, gdzie 21 października 2018 r. zostało przeprowadzone w sposób nieprawidłowy, a więc tylko w Brzostowej Górze.

- Głosowania nie będzie natomiast w obwodzie głosowania w Rusinowie, ponieważ tam wyniki głosowania, które odbyło się 21 października, nie zostały zakwestionowane - wyjaśniła. 

Inaczej mówiąc, 24 lutego zagłosować pójdą mieszkańcy części Brzostowej Góry, a do uzyskanego wyniku doliczone zostaną głosy oddane przez mieszkańców Rusinowa 21 października.

 

Dwoje kandydatów

Szansę na zdobycie mandatu radnego gminy Majdan Królewski będzie miał znów Marek Konefał z Rusinowa, który w wyniku nieprawidłowego wydania kart do głosowania w komisji w Brzostowej Górze uzyskał o siedem głosów mniej niż jego przeciwniczka. 

Mieszkaniec Rusinowa funkcję radnego pełnił już w ubiegłej kadencji (2014-2018). Jego kontrkandydatką będzie Mariola Kopeć, która mandat radnej gminy pełniła zaledwie przez 30 dni (od 19 listopada do 18 grudnia 2019 roku).

 Kto ostatecznie wygra wybory? Do tematu wrócimy w najbliższym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -2

    cytjoncy

    Pani Redaktor jest lepsza niż sąd w Tarnobrzegu, bo sąd nie wiedział kto zyskał a kto stracił na błędzie komisji czy jeden kandydat czy drugi kandydat. A pani stwierdziła, że: "w wyniku nieprawidłowego wydania kart do głosowania w komisji w Brzostowej Górze uzyskał o siedem głosów mniej niż jego przeciwniczka.." A może Kandydat zyskał o ... Rozwiń