Reklama

W najbliższą niedzielę (10 lutego) odbędą się w gminie Majdan Królewski wybory sołtysów

Opublikowano: pt, 8 lut 2019 17:00
Autor:

W najbliższą niedzielę (10 lutego) odbędą się w gminie Majdan Królewski wybory sołtysów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że o funkcje sołtysów powalczy łącznie 11 kandydatów. Czterech z nich wybory przegra.

Zmian na stanowisku sołtysa najprawdopodobniej nie będzie w Majdanie Królewskim, Hucie Komorowskiej, Krzątce i Woli Rusinowskiej. Swoje kandydatury zgłosili w tych miejscowościach tylko obecni sołtysi.  Mowa o Elżbiecie Wolan, Henryku Hałce, Stanisławie Kopciu i Ryszardzie Deptuchu, którzy w wyborach na sołtysa swojej miejscowości nie będą mieć żadnych konkurentów.

Niewiadoma w Rusinowie

Pełnienia funkcji sołtysa nowej kadencji pewien być nie może jeszcze Stanisław Magda, gospodarz Rusinowa, który sołtysuje od ponad pięciu lat. Oprócz niego swoją kandydaturę zgłosiła Ewa Danuta Gołąbek.

Po wyborach zmieni się na pewno sołtys Brzostowej Góry. Przypomnijmy, że z kandydowania na gospodynię miejscowości zrezygnowała Małgorzata Gil, obecna sołtyska Brzostowej Góry. Zastąpi ją najprawdopodobniej Irena Krystel, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Brzostowej Górze, która jako jedyna zgłosiła chęć zostania sołtyską miejscowości.

Zmianie ulegnie też na pewno po wyborach nazwisko sołtysa Komorowa. Tadeusz Styga, obecny sołtys miejscowości, który sprawuje tę funkcję od 2000 roku, postanowił już nie kandydować  i ustąpić miejsca młodszym mieszkańcom. 

Jak się okazało, chętnych na jego miejsce nie brakuje. O funkcję sołtysa Komorowa będzie ubiegać się aż czterech kandydatów, w tym trzy panie: Jolanta Baracz, Ewa Marta Wenda-Sołtys, Marta Wójcik oraz Lesław Tereszkiewicz, obecny radny reprezentujący Komorów. 

 

Zagłosują w szkołach

Wybory sołtysów w gminie Majdan Królewski odbędą się w niedzielę, 10 lutego. Mieszkańcy będą mogli oddać głosy na swoich kandydatów od godz. 8 do godz. 16.

W przypadku Brzostowej Góry, Komorowa, Huty Komorowskiej i Woli Rusinowskiej mieszkańcy będą głosować w budynkach szkół podstawowych znajdujących się w tych miejscowościach. Swojego sołtysa mieszkańcy Majdanu Królewskiego wybiorą natomiast w budynku urzędu gminy, a mieszkańcy Rusinowa - w tamtejszej remizie OSP. Sołtys Krzątki będzie natomiast wybierany w dwóch lokalach wyborczych: w Publicznej Szkole Podstawowej w Krzątce oraz  w Publicznej Szkole Podstawowej w Klatkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.