Reklama

W Mazurach zakończono pierwszy moduł szkoleniowy z projektu Kompetencje cyfrowe w gminie Raniżów "Rodzic w internecie".

Opublikowano: czw, 25 kwi 2019 07:30
Autor:

W Mazurach zakończono pierwszy moduł szkoleniowy z projektu Kompetencje cyfrowe w gminie Raniżów "Rodzic w internecie". - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI  Moduł ten adresowany do rodziców czy opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i "mądrego" korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia.

- Rodzic lub opiekun poznał źródła wartościowych, pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumiał, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci. Nauczył się również korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych - mówi Maria Zawada, członkini zarządu Stowarzyszenia Wsi Mazury i radna Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

- Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu - dodaje.

 

Sprawy finansowe i urzędowe

Od 9 kwietnia odbywają się też szkolenia z modułu "Moje finanse i transakcje w sieci". - Jest on przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu - wyjaśnia Maria Zawada. Jak dodaje, po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki. Nauczy się także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.

 

Dla rolników

10 kwietnia wystartował natomiast kolejny moduł szkoleniowy "Rolnik w sieci". Jest on przeznaczony przede wszystkim dla rolników. Uczestnicy tego szkolenia dowiedzą się, gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi. 

 


Gmina Raniżów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Mazury realizuje w 2019 r. szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych i w dalszym ciągu serdecznie zaprasza mieszkańców powyżej 25. roku ż. do zapisów na wybrane moduły szkoleniowe:
1.. „Rodzic w Internecie”
2. „Mój biznes w sieci”
3. „Moje finanse i transakcje w sieci”
4. „Działam w sieciach społecznościowych”
5. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”
6. „Rolnik w sieci”
7. „Kultura w sieci”
Więcej informacji:
- na stronie gminy Raniżów (zakładka: E-Misja)
- na stronie stowarzyszenia
www.srwm.org.pl/e-misja/

Informacje i zapisy pod nr. tel.:
606 538 614
665 564 074 (po 16.00)
665 296 269

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.