Reklama

W kościołach w powiecie kolbuszowskim zabiją dzwony. Będzie też dodatkowa msza święta w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

W kościołach w powiecie kolbuszowskim zabiją dzwony. Będzie też dodatkowa msza święta w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w czwartek, 5 stycznia o godz. 9.30 rozpoczną się w Watykanie uroczystości pogrzebowe Benedykta XVI. W kościołach diecezji sandomierskiej także uczczona zostanie pamięć zmarłego papieża.

Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz postanowił, aby w dniu pogrzebu (czwartek, 5 stycznia) papieża seniora Benedykta XVI w każdym kościele parafialnym i rektoralnym sprawowana była msza św. żałobna w jego intencji o godz. 13.00.

- Jednocześnie kuria w Sandomierzu prosi, aby 5 stycznia o godz. 9.30 (o godz. rozpoczęcia mszy św. pogrzebowej) zadzwoniły dzwony w całej diecezji 

- czytamy na stronie internetowej diecezji sandomierskiej. 

Do prośby przyłączają się także parafie z powiatu kolbuszowskiego, w których o godz. 9.30 zabiją dzwony, a o godz. 13 zostanie odprawiona msza święta. 

5 stycznia 2023 r., o godz. 9.30 na Placu przy Bazylice św. Piotra, Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył mszy św. pogrzebowej za zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI.

Na zakończenie Celebracji Eucharystycznej nastąpi Ultima Commendatio i Valedictio (ostatnie pożegnanie i laudacja). Trumna papieża emeryta zostanie przeniesiona do Bazyliki św. Piotra, a następnie do Grot Watykańskich na pochówek.

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego także wybrali się dziś (wtorek, 3 stycznia) na wyjazd do Watykanu, aby pożegnać Benedykta XVI. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy