Reklama

W Komorowie ktoś kradnie i zabija daniele

Opublikowano:
Autor:

W Komorowie ktoś kradnie i zabija daniele - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Właściciel hodowli danieli z pomocą policji próbuje ustalić sprawców, którzy co jakiś czas włamują się do zagrody zwierząt.

Pan Marek z Komorowa jest emerytem i od pięciu lat zajmuje się hodowlą danieli. Jak sam przyznaje, miłość do zwierząt nie jest przypadkowa. - Oprócz tego zajmuję się rybołówstwem i pszczołami. To jest takie moje hobby - wyjaśnia.

Danielom i ich właścicielowi spokojnie żyć nie dają jednak ludzie, którzy od 2016 roku  włamują się do zagrody ze zwierzętami. Czego tak naprawdę szukają?

Jak przyznaje pan Marek, widok, który zastał w październiku 2016 roku w zagrodzie, bardzo go zaniepokoił. I choć sam zdarzenia na oczy nie widział, podejrzewa, co mogło się tam stać. -  Oni wpędzili daniele w takie wąskie gardło, czyli zwężenie ogrodzenia. W wyniku tego trzyletni byk uderzył w betonowy słup i złamał kark, po czym zdechł - opowiada nasz Czytelnik.

- Najprawdopodobniej reszta zwierząt nawróciła i ruszyła z powrotem. Nie jest wykluczone, że daniele troszkę poturbowały tych, którzy się do nich włamali - wyjaśnia i dodaje, że sprawcy pozostawili po sobie nie tylko ślady butów, ale i przyrządy, które ze sobą przynieśli. - To były drągi, pały i sznurki. Oni byli bardzo przygotowani do tej akcji, ale żadnego z danieli nie udało im się zabrać - mówi nasz rozmówca.

Jak opowiada mieszkaniec Komorowa, podobna sytuacja zdarzyła się w listopadzie 2016  około 500 metrów dalej w gospodarstwie, w którym również hodowane są daniele. Sprawcy weszli na teren, na którym znajdowały się zwierzęta.

- Zrobili to bardzo podobnie, jak u mnie, bo również rozcięli siatkę. W nieznany sposób uśmiercili byka i wyciągnęli go przez orne pole do drogi relacji Mielec - Komorów - relacjonuje pan Marek. - Tam jednak ślad się urwał - dodaje. Obie sprawy zgłoszono na policję. Śledztwa jednak umorzono ze względu na niewykrycie sprawców.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE