Nadkom Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej, poinformowała, że w 2022 roku w KPP w Kolbuszowej zarejestrowano 11 postępowań przygotowawczych dotyczących kradzieży sklepowych (przestępstw) oraz 29 czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenie dotyczących kradzieży sklepowych.
W pierwszym półroczu 2023 r. (do końca czerwca) w kolbuszowskiej komendzie toczy się jedno postępowanie przygotowawcze oraz 16 czynności wyjaśniających dotyczących kradzieży w sklepach na terenie powiatu kolbuszowskiego.
- Produkty, które najczęściej padają łupem złodziei, to alkohol, produkty spożywcze i kosmetyki
- wymienia nadkomisarz Skubisz-Tęcza.
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Sąd Rejonowy w Kolbuszowej, w środę, 19 lipca, wydał nieprawomocny wyrok, w którym skazał 32-letnią kobietę, oskarżoną o wielokrotną kradzież w sklepach na terenie Kolbuszowej.
Robert Stącel, sędzia w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej, poinformował, że kobieta od 30 marca do 2 maja 2022 roku dokonała łącznie 52 kradzieży w dwóch popularnych marketach samoobsługowych.
- Kobieta została skazana nieprawomocnie za przestępstwo kradzieży. Popełnionych na przestrzeni niespełna dwóch miesięcy w ubiegłym roku, polegające na drobnych kradzieżach produktów spożywczych i przemysłowych, popełnianych w ostępach kilkudniowych
- przekazał sędzia Robert Stącel.
Łącznie skradzione rzeczy zostały wycenione na prawie 3 600 zł.
Sąd Rejonowy w Kolbuszowej za wielokrotną kradzież produktów wymierzył kobiecie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniu na okres próby dwóch lat. Sędzia dodał także, że zobowiązano skazaną do informowania kuratora sądowego o przebiegu okresu próby oraz do naprawienia szkody przez zapłatę właścicielowi sklepów równowartości skradzionego mienia w terminie 6 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku.
Zasądzono także od skazanej zwrotu kosztów poniesionych przez Skarb Państwa w związku z prowadzonym postępowaniem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.