Reklama

W Kolbuszowej powstał ogród dla zmysłów

Opublikowano: pt, 11 paź 2019 07:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przy budynku kolbuszowskiej "Jedynki" powstał niezwykły ogród. W stworzeniu takiego wyjątkowego miejsca pomogła wygrana w konkursie grantowym.

Tuż przy ogrodzeniu szkolnym (od strony ul. Parkowej) udało się zaprojektować i stworzyć ogród sensoryczny lub inaczej: ogród zmysłów. - Jest to tak zaprojektowana przestrzeń, w której bodźce pozawzrokowe użyte są celowo w większym natężeniu niż zwykle, tj: zmysł słuchu, węchu, dotyku i smaku - wyjaśniają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. 

Projekt dał możliwość stworzenia miejsca do spędzania czasu wolnego w sposób atrakcyjny, wśród przyjaznego otoczenia oraz uwrażliwia dzieci na piękno otaczającego świata oraz konieczność dbania o najbliższe środowisko. 

- Ucząc się morfologii roślin na przykładzie naturalnego okazu z pachnącymi kwiatami, wiedza utrwalana jest emocjami i dlatego ma charakter trwały, a to jest podstawą do wykształcenia estetycznego smaku i gustu oraz sozologicznej troski o życie w każdej jego postaci. Ogród sensoryczny to zdecydowany postęp i jednocześnie dydaktyczna idea o ponadczasowym znaczeniu - zapewniają pedagodzy. 

Przedsięwzięcie to udało się zrealizować dzięki wygranej konkursu grantowego Moja Mała Ojczyzna II edycja. Fundatorem grantu w wysokości ponad 18 tys. zł jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Projekt został napisany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Optimum, które działa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Beata

    Dla kogo dostępny????mozna oglądnąć przez płot.....no i ten grill