Reklama

W gminie ruszą kontrole

Opublikowano: sob, 4 lip 2020 16:37
Autor:

W gminie ruszą kontrole - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do Urzędu Gminy Dzikowiec napływają sygnały o złej segregacji śmieci przez mieszkańców gminy.

Przedsiębiorca odbierający odpady poinformował gminę o ściślejszych kontrolach worków w dniu odbioru odpadów. Część mieszkańców nie segreguje śmieci komunalnych prawidłowo. Chodzi tutaj głównie o odpady typy plastik. To właśnie do nich wrzucane są nieodpowiednie odpady. W workach często znajdują się inne śmieci, których później firma nie odbiera. 

Zgodnie z ustawą, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do sortowania śmieci. Jeśli zasada nie będzie przestrzegana, wójt gminy ma prawo wydać decyzję administracyjną podwyższającą opłatę za śmieci dla mieszkańca, który nie segregował ich odpowiednio.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.