Reklama

W gminie Raniżów nie będzie wody. Kiedy? Może być także problem z ciśnieniem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

W gminie Raniżów nie będzie wody. Kiedy? Może być także problem z ciśnieniem - Zdjęcie główne

Mieszkańcy całej gminy Raniżów nie będą mieli wody. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Raniżów przez kilka dni będą mieli problemy z wodą. Zakład Gospodarki Komunalnej poinformował o przerwie w dostawie i o niskim ciśnieniu w sieci.

W związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej w środę (12 kwietnia) od godz. 8 do godz. 17 wystąpią przerwy w dostawie wody. Przerwa będzie dotyczyć wszystkich odbiorców wody z  terenu działalności zakładu, czyli wszystkich mieszkańców gminy Raniżów

Tadeusz Sondej, kierownik raniżowskiego zakładu, wyjaśnił, że planowane prace obejmują remont sieci wodociągowej w kierunku Woli Raniżowskiej, a także na terenie stacji uzdatniania wody. 

Niskie ciśnienie w gminie Raniżów 

Zakład Gospodarki Komunalnej zaznaczył także w swoim komunikacie, że w wyniku płukania sieci wodociągowej w dniach 13 i 14 kwietnia (czwartek, piątek) mogą pojawiać się zakłócenia związane z odpowiednim ciśnieniem wody. Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 17 228 50 46.

Lepsza woda w gminie Raniżów 

W ubiegłym roku zakończył się remont stacji uzdatniania wody w Raniżowie. Woda w kranach mieszkańców jest lepszej jakości, a jej braki, szczególnie w okresie letnim i suchym, mają nie występować. 

Końcem lutego 2022 roku dokonano odbioru końcowego remontu stacji uzdatniania wody w Raniżowie. Wykonawcą była firma z Tarnowa Podgórnego. Koszt zadania wyniósł ponad 2,3 mln złotych, w tym prawie 1,5 mln złotych dofinansowania.

- Przebudowa i remont ma na celu zwiększenie możliwości produkcyjnej wody, parametrów jakościowych oraz spowodować jej bezobsługowość. Istniejąca stacja uzdatniania wody pracuje już prawie 30 lat

- wyjaśniał jakiś czas temu Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. 

Na terenie gminy Raniżów woda płynąca z kranów była dopuszczona do spożycia tylko warunkowo. Jak wyjaśniła we wtorek, 11 kwietnia, Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, woda jest już zdatna do picia. Próbki wskazują, że nie ma ona podwyższonych zawartości żelaza oraz jest przejrzysta. Dodatkowo kierownik Sondej zaznaczył, że mieszkańcy gminy Raniżów nie skarżą się już na zbyt niskie ciśnienie w kranach czy słabą jakość wody. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy