Reklama

W gminie Dzikowiec odbiorą wielkogabaryty, zużyte opony, sprzęt elektryczny i elektroniczny. Kiedy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

W gminie Dzikowiec odbiorą wielkogabaryty, zużyte opony, sprzęt elektryczny i elektroniczny. Kiedy? - Zdjęcie główne

Odbiór wielkogabarytów w gminie Dzikowiec. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na ponadnormatywne wymiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i kontenerach na odpady. Kiedy będzie ich zbiórka w gminie Dzikowiec?

Zbiórka wielkogabarytów, zużytych opon, oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 

Na terenie gminy Dzikowiec odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon oraz sprzętu elektronicznego pochodzącego z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy. 

Zbiórka zaplanowana jest w czwartek (4 sierpnia). 

Podczas zbiórki będą zbierane wyłącznie odpady wielkogabarytowe zaliczamy do nich m.in.:

  • stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, meble ogrodowe. 
  • opony z samochodów osobowych, motocykli, quadów, rowerów
  • zużyty sprzęt elektroniczny i elektroniczny: pralki, lodówki, telewizory, piekarniki, komputery oraz inne urządzenia działające kiedyś na prąd lub baterie
Odpady wielkogabarytowe  – to odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na ponadnormatywne wymiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i kontenerach na odpady.

Do tej grupy zaliczane są meble (stoły krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele itd.), dywany, materace, wykładziny, meble ogrodowe, dużych rozmiarów donice ogrodowe, rowery, duże zabawki, wózki i foteliki dziecięce.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: odpady pobudowane i poremontowe, deski, palety, płyty, stolarka okienna i drzwiowa, płyty karton-gips, styropian, wełna mineralna, papa, farby i opakowania po nich, opony, ceramika łazienkowa, kabiny prysznicowe i wanny, beczki stalowe i z tworzyw sztucznych, panele podłogowe i ścienne, grzejniki, części pojazdów, gruz, pozostałości materiałów budowalnych, sprzęt ogrodniczy, zużyte pojemniki na odpady, elementy ogrodzenia i płoty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy