Reklama

W gminie Cmolas powstanie chodnik i zatoka

Opublikowano:
Autor:

W gminie Cmolas powstanie chodnik i zatoka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 20 tys. zł cmolascy radni postanowili przekazać powiatowi kolbuszowskiemu na pomoc w realizacji zadań. O jakie inwestycje i w jakich miejscowościach chodzi?

Mowa tu o dwóch zadaniach. Pierwsze, na które gmina zamierza przeznaczyć dokładnie 10 804 zł, to budowa chodnika dla pieszych w Dąbrówce przy drodze powiatowej relacji Cmolas – Świerczów. – Są to pieniądze z funduszu sołeckiego sołectwa Dąbrówka – wyjaśnił Eugeniusz Galek, wójt gminy i dodał: - Zebranie wiejskie w tymże sołectwie uchwaliło, aby te pieniądze przeznaczyć na chodnik między skrzyżowaniem drogi gminnej w Dąbrówce a przystankiem. Patrząc w kierunku Świerczowa, chodnik będzie się znajdował po lewej stronie. Radni, zachęceni przez Stanisława Sukiennika, przewodniczącego rady, zagłosowali za przekazaniem powiatowi kolbuszowskiemu wspomnianej kwoty. 
Druga inwestycja, którą gmina Cmolas postanowiła wesprzeć finansowo, to budowa zatoki parkingowej w Porębach Dymarskich. Na ten cel miałoby powędrować nieco ponad 8 tys. zł z funduszu sołeckiego tej miejscowości. 

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE