Reklama

PSZOK w Cmolasie niebawem rusza. Będzie na nim coś zaskakującego [MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

PSZOK w Cmolasie niebawem rusza. Będzie na nim coś zaskakującego [MAPA] - Zdjęcie główne

PSZOK w Cmolasie już niebawem rusza. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już niebawem rusza Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie. Mieszkańcy przestaną zawozić swoje śmieci pod urząd. Czy dostarczenie odpadów będzie darmowe oraz jakie limity wprowadziła gmina?

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie wyniosła 1 mln 86 tys. zł. Cmolaska gmina pozyskała 760 238 zł dofinansowania z Unii Europejskiej. PSZOK będzie czynny w każdą środę w godzinach od 14 do 17. Na jego terenie będzie zainstalowana waga, która będzie służyła do ważenia pojazdów przed rozpoczęciem zbiórki odpadów oraz po jej zakończeniu. Wagę będzie obsługiwał pracownik punktu.

Wiaty na odpady

Na terenie PSZOK-u stanęły zadaszone wiaty magazynowe, w których czasowo składowane będą odpady przywiezione przez mieszkańców gminy Cmolas.

Odpady będą segregowane i po uzyskaniu wielkości transportowych zostaną przekazane firmie odbierającej odpady raz w miesiącu. Kontenery i pojemniki na odpady będą odpowiednio opisane zgodnie z ich przeznaczeniem. Firma Zieliński, zajmująca się zagospodarowaniem śmieci na terenie cmolaskiej gminy, dysponuje pojemnikami o pojemności 120, 240 i 1100 litrów oraz kontenerami o pojemności 7, 10 i 15 metrów sześciennych.

Drugie życie

Na terenie punktu zbiórki znajduje się pomieszczenie gospodarcze tak zwane "drugie życie".  Będą tak składane urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz meble, które będą nadawały się do ponownego użycia.

Dla mieszkańców

Do punktu przyjmowane będą odpady komunalne selektywnie zebrane pochodzące z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Cmolas. Posegregowane odpady komunalne może dostarczyć właściciel lub mieszkaniec nieruchomości zamieszkałej położonej na terenie gminy Cmolas, który jest objęty systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Ważne jest to, aby osoba przywożąca osady do PSZOK-u miała udokumentowane, że płaci za oddawanie śmieci.

Limity wagowe

Dostarczone do punktu odpady należy umieszczać w specjalnie do tego celu przeznaczonych, odpowiednio oznakowanych kontenerach, w pojemnikach bądź w innych miejscach wskazanych przez pracownika. Każde przyjęcie odpadów jest ewidencjonowane.

Limitowane odpady dostarczane do PSZOK-u to odpady budowlane i rozbiórkowe - 200 kg na nieruchomość, zużyte opony - cztery sztuki na nieruchomość, meble i odpady wielkogabarytowe - 120 kg na nieruchomość.

Odpady dostarczane powyżej limitu przyjmowane będą za dodatkową opłatą pobieraną przez prowadzącego punkt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy