Reklama

W 2017 roku na terenie gminy Niwiska doszło do ponad 30 przestępstw

Opublikowano:
Autor:

W 2017 roku na terenie gminy Niwiska doszło do ponad 30 przestępstw  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na sesji Rady Gminy w Niwiskach, 19 kwietnia, poruszono temat bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy. Ocenę stanu bezpieczeństwa za rok 2017 przedstawił Stanisław Babula, szef kolbuszowskich policjantów.

Jak poinformował komendant, w roku 2017 na omawianym terenie odnotowano 32 przestępstwa. Najwięcej zdarzeń (8) dotyczyło kierowania pojazdami przez osoby w stanie nietrzeźwości.

Cztery razy odnotowano przypadki znęcania się nad członkami rodziny. Coraz częściej pojawiają się przypadki uchylania od obowiązków alimentacyjnych.

Komendant szczególną uwagę poświęcił zagrożeniom w ruchu drogowym. W ubiegłym roku na terenie powiatu kolbuszowskiego miało miejsce pięć wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dwa z nich miały miejsce właśnie na terenie gminy Niwiska.

W styczniu do takiego zdarzenia doszło w Przyłęku, a w sierpniu w Kosowach. Dodatkowo to właśnie w gminie Niwiska odnotowano największą liczbę kolizji w powiecie - było ich aż 50.

- Jest to bardzo niepokojące - przyznał komendant Stanisław Babula. - Po tej analizie zdecydowaliśmy tam kierować więcej policjantów kierujących ruchem drogowym - dodał.

Więcej w aktualnym Korso [nr 19/2018]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE