Reklama

Uzdrowiska otwierają drzwi dla pacjentów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Uzdrowiska otwierają drzwi dla pacjentów  - Zdjęcie główne

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka kwestii jest niezmiennych, są też nowe informacje związane z bezpieczeństwem epidemicznym. Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność.

Wzorem lat poprzednich pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli je rozpocząć na podstawie skierowania potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. Podkarpacki NFZ przygotował już 1840 miejsc dla pacjentów, a informacje pisemne są już wysyłane.

Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2. Dla osób, które nie zostały zaszczepione, konieczny będzie bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia. Test będzie można wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru.

- Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em. Nie jest zatem potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie

- podkreśla Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, a o wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

 - Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony, obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS, a wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium będą posiadali negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali już zaszczepieni

- zapewnia rzecznik prasowy NFZ. 

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 dwoma dawkami.

Równie ważny jest kontakt z sanatorium przed wyjazdem na leczenie i podanie swojego aktualnego numeru telefonu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy