Reklama

Uwaga kierowcy. Wchodzą zmiany w przepisach. Do kontroli drogowej już bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy. Wchodzą zmiany w przepisach. Do kontroli drogowej już bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zmiany będą obowiązywać od poniedziałku - 1 października.

Dotyczą one przede wszystkim kierujących pojazdami zarejestrowanymi w Polsce, którzy od 1 października będą mieli obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem.

- Kierujący nie będą musieli posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu - informuje podkarpacka policja.

Weryfikacja danych o pojeździe oraz danych o jego dokumentach, a także dokumencie potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia OC, będzie odbywała się w centralnej ewidencji pojazdów.

- Natomiast w przypadku wystąpienia przesłanek uzasadniających zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), procedura ta będzie realizowana poprzez wprowadzenie informacji o zatrzymaniu przedmiotowego dokumentu do centralnej ewidencji pojazdów (CEP) - wyjaśniają funkcjonariusze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE