Reklama

Ustalono termin wyborów sołtysów w gminie Kolbuszowa. Wioskami pokierują wyłącznie kobiety?

Opublikowano: pon, 1 kwi 2019 08:33
Autor:

Ustalono termin wyborów sołtysów w gminie Kolbuszowa. Wioskami pokierują wyłącznie kobiety? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na 28 kwietnia (niedziela), burmistrz Kolbuszowej zarządził przeprowadzenie wyborów na gospodarzy wsi oraz szefów zarządów osiedli mieszkaniowych.

Osoby, które widziałyby się w roli sołtysa, czy przewodniczącego jednego z trzech osiedli, mają czas na zgłoszenie się do 6 kwietnia. Odpowiednie druki można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Każdy kandydat musi uzyskać poparcie minimum 15 dorosłych mieszkańców danego osiedla lub wsi. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, panowie, którzy obecnie szefują w wioskach gminy Kolbuszowa, zdecydowali się nie startować w wyborach a swoje siły mają skoncentrować na tym, aby jak najwięcej kobiet zaproponowało swoje kandydatury.

- Chcemy być pierwszą gminą w Polsce, w której we wszystkich sołectwach, a mamy ich 14, rządzić będą kobiety - mówi jeden z gospodarzy wsi. - Poza tym, panie posiadają cechy niezbędne do sprawowania tej funkcji. Są wszechstronne, mają naturalną zdolność zarządzania swoim czasem, potrafią słuchać i mają podzielną uwagę - wylicza nasz rozmówca i dodaje:  - Kobiety mają wiele atutów i nie bez powodu przecież się mówi, że łagodzą one obyczaje.

Czy po kwietniowych wyborach faktycznie w sołectwach będą rządzić wyłącznie sołtyski? Odpowiedź na to pytanie poznamy po 28 kwietnia. 

Do tematu wrócimy. 


AKTUALIZACJA:

Wybory na gospodarzy wsi faktycznie odbędą się 28 kwietnia, jednak żadnej wspomnianej zmowy wśród panów nie było. Był to za to nasz mały primaaprilisowy żart. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    felek

    Ale te chłopy stają się leniwe