Reklama

Urzędnicy z kolbuszowskiego magistratu w nowym miejscu

Opublikowano:
Autor:

Urzędnicy z kolbuszowskiego magistratu w nowym miejscu  - Zdjęcie główne

Nowe miejsce dla referatu jest w trakcie przygotowań. Niedługo urzędnicy przeniosą się z ul. Obrońców Pokoju na ul. Piłsudskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W urzędzie jest za tłoczno i trzeba było znaleźć jakieś rozwiązanie. Niedługo pracownicy gminy zostaną przeniesieni do nowego miejsca. Gdzie to będzie?

- W związku z trudnymi warunkami lokalowymi w budynku głównym Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej podjęto decyzję o modernizacji pomieszczeń na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego stanowiących własność gminy Kolbuszowa - wyjaśnia Krzysztof Matejek, sekretarz magistratu. 

Urząd zamiast sklepu

1 września Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych na parterze w budynku przy ul. Piłsudskiego. Wcześniej mieścił się tam sklep Neonet. Zaplanowano tam zmiany celem sposobu użytkowania pomieszczeń handlowych na pomieszczenia administracyjne.

 Dotychczasowe pomieszczenia handlowe zostaną zaadaptowane na biura administracyjne.  Zakres robót przewiduje rozbiórkę części przegród budowlanych, przebudowę instalacji sanitarnych oraz elektrycznych w tym modernizację: instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodno- kanalizacyjnej. Pomieszczenia zostaną wyposażone w instalacje klimatyzacji oraz wentylacji. Korekcie ulegnie fragment elewacji wraz z wymianą stolarki i ślusarki okiennej oraz drzwiowej. W pomieszczeniach biurowych zostaną wymienione posadzki oraz okładziny wewnętrzne. 

Do końca roku

Wykonawcą zadania jest firma KrisBud z Domatkowa, a jego wartość wynosi ponad 356 tys. zł. Przypomnijmy, że wykonawca został wyłoniony w drugim przetargu, ponieważ w pierwszym nikt się nie zgłosił. 

Do nowych biur przeniesiony zostanie Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, powstanie też biuro audytora wewnętrznego oraz inspektora ochrony danych. - Musimy zapewnić im odpowiednie warunki - zaznaczył Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Dzięki takim zabiegom w budynku głównym urzędu przy Obrońców Pokoju możliwe będzie przeniesienie na parter referatu podatków, co w znacznej mierze ułatwi obsługę mieszkańców. 

- Zakończenie modernizacji oraz zmiany lokalizacji referatów planowane jest na koniec 2021 roku

- dodaje sekretarz Matejek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy