Reklama

Urząd pracy w Kolbuszowej udzieli pożyczek dla mikroprzedsiębiorców

Opublikowano: pt, 3 kwi 2020 16:07
Autor:

Urząd pracy w Kolbuszowej udzieli pożyczek dla mikroprzedsiębiorców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej prowadzi nabór wniosków o udzielenie pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Wsparcie umożliwia pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej np. na opłacenie podatków, składek, kosztów wynajmu lokalu.

O pomocy dla przedsiębiorstw poinformowała Marta Rainer, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej. Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. zł. Pożyczka udzielana jest jednorazowo. Stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku.
Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji.

 
Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r. Pożyczkobiorca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o utrzymaniu stanu zatrudnienia - informuje kolbuszowski pośredniak.
 
W najbliższym numerze Korso Kolbuszowskie (środa, 8 kwietnia) rozmowa z Martą Rainer, dyrektor PUP w Kolbuszowej o aktualnej sytuacji w powiecie, w związku z epidemią koronawirusa. Przedstawimy także, liczę osób bezrobotnych, którzy zarejestrowali się w kolbuszowskim pośredniaku w marcu, po to, aby pokazać, czy PUP odnotował wzrost bezrobocia.
Wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy praca.gov.pl
Przesłanie lub złożenie wniosków jest możliwe również poprzez:
  • platformę e-PUAP 
  • pocztę tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej, 36‑100 Kolbuszowa, ul. Piłsudskiego 59A;
  • dodatkowo przygotowane dokumenty będzie można złożyć w kopercie z dopiskiem „Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców" w punkcie podawczym przy wejściu do Urzędu.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 17 2271 790, 17 2272 926 (wew. 255, 276) lub na stronie internetowej:
https://kolbuszowa.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.