Reklama

Reklama

Uroczyste otwarcie i poświęcenie wiaty w Porębach Dymarskich

Opublikowano: pt, 12 lip 2019 12:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę 7 lipca, w Porębach Dymarskich odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku drewnianej wiaty obok budynku domu strażaka w Porębach Dymarskich.

Jak informuje Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, w 2017 r. uzyskano pozwolenie na budowę i wykonano I etap prac polegający na wykonaniu prac ziemnych i fundamentów. - Zdecydowana większość środków finansowych poniesionych w I etapie budowy pochodziła z funduszu sołeckiego sołectwa Poręby Dymarskie - zaznacza. 

W 2018 roku wykonano drugi etap budowy który polegał na kontynuacji prac związanych z jej budową - konstrukcji drewnianej, z dachem trójspadowym. W 2019 roku pokryto obiekt blachą oraz wykonano prace wykończeniowe włącznie z utwardzeniem terenu z kostki brukowej prowadzący od wejścia głównego wiaty do dojścia do Domu Strażaka.

- Powstała wiata służyć będzie zaspokajaniu potrzeb mieszkańców wsi w zakresie integracji społecznej, wzmacnianiu więzi w społeczeństwie i przywiązaniu do miejsca w którym żyjemy - podkreśla sekretarz Posłuszny. - Na nowo oddanym obiekcie eksponowana i szerzona będzie lokalna kultura i dziedzictwo lokalne poprzez organizację zabaw ludowych, przedstawień, widowisk, prezentujących tradycję i obyczaje ludowe a także muzykę, pieśń i tańce lokalnej społeczności - dodaje z zadowoleniem.

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wyniosła 102.092 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -0

  nn

  Naprawdę??? Wiaty???

 • 2 lata temu | ocena +7 / -0

  scsscsdsd

  czyżby czyżyk wybióry się robią - otwieranie wszystkiego nawet ... wiaty,... wot nie nada ja ma drzwi w pokoju nowo odremontowanym może tez się da uroczyście otworzyć??? w takiej świcie... wikt i opierunek tyz będzie po otwarciu...

  • 2 lata temu | ocena +7 / -0

   Cmolesianin

   To je grzybek na skale naszych możliwości.