Reklama

Urlop 2019. Święta, majówka, wakacje. Sprawdź kiedy wziąć urlop, aby mieć dużo dni wolnego

Opublikowano: śr, 2 sty 2019 20:16
Autor:

Urlop 2019. Święta, majówka, wakacje. Sprawdź kiedy wziąć urlop, aby mieć dużo dni wolnego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kiedy wziąć wole, aby mieć długi weekend i odpowiednio wypocząć?

Na pierwszy w 2019 roku długi weekend możemy liczyć dopiero pod koniec kwietnia. Wielkanoc obchodzimy 21, a oczywiście po niej (22) wypada Poniedziałek Wielkanocny. Być może w Polsce wolny będzie także Wielki Piątek - stosowny projekt trafił już do Sejmu.

Jeszcze dłuższy weekend możemy zaplanować w maju. 1 maja, czyli Święto Pracy, obchodzić będziemy w środę. Natomiast Święto Konstytucji 3 Maja wypadnie w piątek. Zatem biorąc urlop w poniedziałek, wtorek i czwartek zyskujemy 9-dniowy weekend.

Dodatkowym dniem wolnym od pracy będzie wypadające 20 czerwca Boże Ciało - jak co roku przypada w czwartek, zatem biorąc urlop w piątek wydłużymy weekend do czterech dni.

Jeszcze jeden wolny dzień czeka nas 15 sierpnia - wówczas obchodzimy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Tym razem 15 sierpnia przypada w czwartek, zatem - po raz kolejny - biorąc jeden dzień urlopu mamy 4 dni wolne.

Jesienią pierwszy dodatkowy dzień wolny to 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. W 2019 roku wypadnie w piątek, dlatego też na odwiedzenie grobów naszych bliskich będziemy mieć trzy dni. Podobna sytuacja czeka nas 11 listopada w Święto Niepodległości - dzień ten przypadnie w poniedziałek, zatem weekend potrwa trzy dni.

Na ostatni już długi weekend możemy liczyć w grudniu. Święta Bożego Narodzenia wypadają w środę i czwartek (odpowiednio 25 i 26 grudnia). 24 grudnia, czyli wigilia, przypadnie zatem we wtorek.

 

Dni ustawowo wolne od pracy w 2019 roku:

 • 1 stycznia  (wtorek) - Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki
 • 6 stycznia  (niedziela) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
 • 21 kwietnia  (niedziela) - Wielkanoc
 • 22 kwietnia  (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja  (środa) - Święto Pracy
 • 3 maja  (piątek) - Święto Konstytucji 3 Maja
 • 9 czerwca  (niedziela) -  Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
 • 20 czerwca  (czwartek) - Boże Ciało
 • 15 sierpnia  (czwartek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • 1 listopada  (piątek) - Wszystkich Świętych
 • 11 listopada  (poniedziałek) - Święto Niepodległości
 • 25 grudnia  (Środa) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
 • 26 grudnia  (czwartek) - Boże Narodzenie (drugi dzień)

Według kalendarza 2019 do końca roku pozostało jeszcze (wliczając dzisiejszy dzień) 251 dni roboczych oraz 113 dni wolnych od pracy, uwzględniając święta oraz weekendy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.